Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 iPhone 5 me ekran prej 4 inçësh? prej Thu 10 May 2012, 21:42

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Faqja iLounge, duke cituar një burim të paemëruar thotë që smartphone i ardhshëm i ndërmarrjes Apple do ta ketë një ekran prej 4 inçëve, për shkak të një trupi më të hollë dhe më të gjatë. Burimi i faqes pranon që iPhone i ri do të jetë për 10 mm më i gjatë se iPhone 4S dhe rreth 2mm më i hollë. Duke e mbajtur të njëjtën gjerësi, Apple është në gjendje që të dërgojë më tepër hapësirë në ekran se sa që ishte në iPhone me 3.5 inçë.
Megjithëse pjesa e përparme e iPhone 5 do të duket njësoj, pjesa e pasme do ta ketë një panel të rrafshët prej metali që zgjat nga poshtë kamerës deri afër pjesës së poshtme. Burimet e iLounge nuk thanë pse pajisja mund të vijë me atë element shtesë. Sipas burimit të kësaj faqe, përveç panelit prej metali, pajisja do të ketë teknologjinë Gorilla Glass 2.

Njëra nga veprimet më befasuese mund të jetë pohimi i iLounge që Apple do të lëshojë iPhone 5 me një lidhës të ri Dock që ofron më pak pinë se opsioni 30-pin që gjendet në celularët e sotshëm. Sipas iLounge, lidhësi i ri është “afër me formën e kapsulës” dhe do ta gjejë rrugën e vet për tek të gjitha veçoritë e celularëve që ndërmarrja i lëshon.

Thashetheme të shumta kanë qarkulluar rreth pajisjes iPhone 5 deri më tani. Sipas iLounge, iPhone 5 është planifikuar që të lëshohet gjatë vjeshtës./pcworldalbanian


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons