Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 E rrallë, 13 vjeçarja bëhet nënë... prej Sat 21 Apr 2012, 23:36

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

E rrallë, 13 vjeçarja bëhet nënë...

Lindjet në moshë të vogël duket se po bëhen një fenomen gjithnjë e më shqetësues. Një vajzë 13 vjeçare ka lindur një fëmijë. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Barit në Itali dhe e mitura ka lindur me një operacion cezarian.

Vajza 13 vjeçare solli në jetë një vajzë nga marrëdhënia me shokun e saj të shkollës 16 vjeçar. Dy minorenët shkonin shpesh në shkollë bashkë dhe sipas prindërve rrinin dhe në shtëpi për të bërë detyrat.

Pas marrjes së lajmit për shtatzëninë, aborti ka qenë mendimi i parë për të rinjtë, por më pas kanë vendosur të mbajnë fëmijën.

Por problemi tashmë është ndërtimi i familjes dhe sa do të jenë në gjendje dy adoleshentët që të rrisin bashkë me veten edhe një vajzë të vogël.

Mjekja Maria Pia Di Medio, thotë se vetëm nëse familjet e dy prindërve të rinj do t’i mbështesin, jo vetëm nga ana financiare, çifti mund të jetë në gjendje të rrisë një fëmijë të shëndetshëm.

Mjeku shton se në këtë fazë është familja e vajzës ajo që ka më shumë faj. Sipas tij, fëmijëve u ka munguar një edukatë e duhur seksuale dhe nuk janë njohur me rreziqet që e prisnin.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons