Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Cunami gjigand mbrojti grekët nga pushtuesit persianë

Gjeologët gjermanë kanë zbuluar se një cunami, i treguar edhe nga historiani grek Herodoti, në fakt mbrojti një fshat grek nga pushtuesit persianë.

Sipas BBC, ata kanë gjetur prova në veri të Greqisë për ngjarjen e vitit 479 Përpara Krishtit. Cunami shpëtoi fshatin Potidea.

Herodoti tha se valët gjigande vranë qindra ushtarë persë gjatë rrethimit të fshatit.

Shkencëtarët e universitetit Aachen thonë se ajo zonë mund të përballet sërish me një ngjarje të tillë.

Zakonisht mendohet se bregu jugor i Greqisë është i rrezikuar nga cunami, por tani shkencëtarët thonë se në rrezik është edhe bregdeti verior.

“Pastaj erdhi një valë gjigande mbi persët, më e madhe se asnjëherë më parë, edhe pse vendasit thonë se aty ka valë të mëdha. Kështu që ata që nuk mund të notonin, u zhdukën, ata që mundeshin, u masakruan nga burrat e Potidaias,” shkruan Herodoti.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons