Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor
Alfred Trebicka, regjisor i komedisë dramatike “Fqinjët”, ishte i ftuar në studion e emisionit ‘Pasdite në Top Channel’ ku foli për veprën e tij më të fundit. “Pjesa teatrale është e bazuar në rrethanat e reja në marrëdhëniet shqiptare-greke pas viteve ’90. Kjo komedi merr përsipër të përcjellë energji pozitive dhe nuk merret me ksenofobinë apo me fenomenet negative të fqinjësisë sonë, por me gjërat pozitive”, thekson Trebicka duke shtuar se fenomenet pozitive janë ato që kërkohen në ditët e sotme për një bashkëjetesë shumë të mirë.“Bashkëjetesa mes fqinjëve kërkon energji pozitive”, nënvizoi regjizori.“Ngjarjet zhvillohen në vitet ‘95-’96, në fermën e një greku që ka punësuar shqiptarë dhe aty lind një flirt mes djalit të pronarit grek dhe motrës së argatit shqiptar të punësuar në fermë. Motra e argatit është nga ata persona që u ambjenua shumë shpejt në Greqi dhe herë pas here viziton vëllain e saj. Aty lind dashuria dhe lidhja zbulohet. Nisin sherret, por më pas ka një kthesë”, shpjegon Trebicka.

Në fund, regjisori I veprës jep arsyet se pse publiku duhet ta ndjekë komedinë “Fqinjët”: “Aktorët janë të rinj dhe impakti që ka pasur vepra deri më sot ka qenë i mirë. Publiku ka qeshur shumë dhe ka qarë shumë.”

Komedia “Fqinjët” do të shfaqet në Teatrin Kombëtar të Komedisë të shtunën dhe të dielën, në orën 20.00.
tch

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons