Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 NASA ka xhiruar “elefantin” në Mars prej Fri 13 Apr 2012, 22:46

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Fluturakja Orbita vëzhguese e Marsit (MRO), e agjencisë amerikane të Gjithësisë NASA, ka fotografuar terrenin në planetin kuq i cili përkujton pa pikë dyshimi kokën e elefantit.

“Ky është shembull i mirë i fenomenit të quajtur pareidolia, kur shohim gjëra që në të vërtetë nuk gjenden atje”, ka deklaruar gjeologu planetar i Universitetit të Arizonës Alfred Mekevan.

Ai ka theksuar se në foto është llava e tharë në rajonin e Bazenit të parajsës (Elysium Planitia), rajonit më të ri të Marsit të vërshuar nga llava.

MRO ka dërguar në Tokë më shumë se 22.000 fotografi të sipërfaqes së planetit të kuq gjatë vjetëve të shkuar. Orbita sillet rreth Marsit që nga viti 2006 dhe ka dërguar shumë shënime në Tokë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
se di po mu po mduket dicka e pamundme


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons