Forumi Kuq E Zi
NASA: Në Mars mund të jetohet  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
NASA: Në Mars mund të jetohet  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1NASA: Në Mars mund të jetohet  Empty NASA: Në Mars mund të jetohet prej Tue 29 Oct 2013, 20:35

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Roveri i NASA-s, Curiosity ka zbuluar shumë gjëra interesante në Mars gjatë vitit të kaluar.Shtatorin e kaluar Curiosity zbuloi ujë në planetin e kuq, dhe këtë verë gjeti gjurmë uji të pijshëm në Mars.

Duke marrë parasysh se sa i rëndësishme është uji në Mars për të mbijetuar, këto zbulime ishin goxha të mëdha, por zbulimi i fundit është më i rëndësishëm në krahasim më të tjerët.

Curiosity ka zbuluar se dheu në Mars përmban afërsisht 2% të peshës ujë. Kjo do të thotë se në qoftë se astronautët do të shkojnë në Mars, ata mund të nxjerrin afërsisht 1 litër ujë nga çdo metër kub dheu. Përveç ujit, kur mostrat e dheut ishin të nxehta, ata lëshonin dioksid karboni, oksigjen dhe squfur. Këto mostra janë mbledhur në një zonë të njohur si “Rocknest”.

Zbulimi i fundit nga Curiosity tregon se mund të jetohet në Mars, e cila do të jetë jashtëzakonisht e dobishme për 200.000 personat që kanë aplikuar për një udhëtim drejt planetit të kuq.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons