Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Vrime ne Mars, NASA kap imazhin e vecante prej Tue 24 Jul 2012, 15:52

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sonda hapësinore MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) ka zbuluar një vrimë të madhe prej disa metrash .

Një grup, kërkuesish të NASA, që merret me zbulimet e kryera nga CTX (Context Camera), një nga fotokamerat e montuara mbi sondën hapësinore MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) për vëzhgimet e Marsit, ka zbuluar një vrimë të madhe prej disa metrash: bëhet fjalë për një krater në të cilën vërehet një njollë shumë e errët.

Vrima në Mars është zbuluar rastësisht nga imazhet e kapura në bordin e MRO, që gjendet aktualisht në Mars. Duket në fakt se është një hapje e një e një shpelle të nëndheshme, e ndriçuar pjesërisht në të djathtë të imazhit. Hyrja ka një diametër prej rreth 35 metrash dhe kompleksi duket se është formuar nga një seri llavash të vullkanit Pavonis Mons.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons