Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Një tërmet me magnitudë 8.9 ballë i shkallës Rihter ka shkundur sot Indonezinë dhe Indinë, ndërkohë që autoritetet kanë përhapur alarmin për tsunami në Oqeanin Indian. Alarmi ka përfshirë plot 28 shtete të zonës, ndër të cilat Sri Lanka e Tailandë. Vetëm dy orë më vonë është regjistruar një tjetër lëkundje prej 8.2 ballësh më në veri e gjithashtu edhe një tjetër më i vogël pas disa minutave. Dallgë të mëdha janë regjistruar në brigjet indoneziane, kurse në ishujt Simeulue, deti u tërhoq rreth 10 metra, siç kanë rrëfyer dëshmitarët. Kjo tërheqje konsiderohet nga specialistët si sinjal, që i paraprin tsunamit.

Epiqendra e tërmetit të parë u lokalizua 500 km në jug-perëndim të Banda Aceh, në ishullin e Sumatara, në një thellësi prej 33 kilometrash, sipas asaj që është regjistruar nga Instituti gjeologjik amerikan. Në Indi, qendra sizmike ka deklaruar se pret dallgë deri në 6 metra përgjatë bregut lindor dhe dallgë më të vogla në ishujt Adamane e Nicobare. Një tërmet i ngjashëm ishte regjistruar në të njëjtën zonë me magnitudë 9.1 edhe në 26 dhjetor 2004, kur u shkaktuan 170 mijë të vdekur


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons