Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Sir Winston Churchill u akuzua për mbulimin e një rrembimi te një avioni RAF nga një disku fluturues,gjatë Luftës së Dytë Botërore,fakt qe eshte zbuluar keto dite nga arkivat e Mbrojtjes.Thuhet se ish-kryeministri urdhëroi qe incidenti i pasqaruar mbi bregun lindor të Anglisë,duhet të mbahej sekret për të paktën 50 vjet për shkak se ajo do të provokonte ‘panik masiv’.Akuzat u mbuluan, kur njeriu, nga Leicester, i shkroi qeverisë në vitin 1999,ku kerkontete te hidhej me shume drite nga incidenti i takimit te avionit RAF me diskun fluturues.Ai përshkroi se si gjyshi i tij, i cili shërbeu me RAF në luftë, ishte i pranishëm kur Churchill dhe Gjenerali i SHBA Dwight Eisenhower diskutuan mbi kontaktet me diskun fluturues.Por ne te njenjten kohe Churchill i foli me ton te ashper dhe gjyshit qe ishte i pranishem: “Kjo ngjarje duhet të klasifikohen si sekret menjëherë,pasi do të krijojë panik masiv në mesin e popullsisë dhe do të shkatërrojë besimin në kishë.Incidenti flet se si një aeroplan zbulues RAF,duke u kthyer nga një mision në Francë apo Gjermani ,kur lufta ishte drejt perfundimit,,në afërsi të bregdetit angleze, u kap befas nga një objekt metalik i çuditshme i cili levizte me shpejtesine dhe kursin e aeroplanit RAF dhe zhduket me nje shpejtesi dhjetra here me te madhe.Shkencetari thote se kete ngjarje gjyshi i tij nuk ja tregoi askujt,as dhe vajzes se tij qe ne ate kohe ishte nente vjece.Deshmitaret e zones ku ka ndodhur ngjarja deklarojne se zhdukja e avionit nuk mund te jete bere nga ndonje rakete,per aresye se raketa nuk mund ta ndryshoje shpejtesine gjate trajektores se levizjes,ashtu sic ndodhi me objektin fluturues,qe ne fillim ecte me shpejtesine e avionit,dhe ne momentin e rrembimit ,shpejtesia e tij isht marramendese.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons