Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Holandezi Fluturues prej Thu 13 Jun 2013, 17:13

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor


Holandezi fluturues është një anije fantazmë që kurrë nuk mund të shkojnë në shtëpi, por duhet të lundrojnë në det përgjithmonë. Nëse ajo është ndalur nga një tjetër anije në det, ekuipazhi i saj i vdekur prej kohesh do të përpiqet për të dërguar mesazhe për njerëzit në breg.

Në shumicën e versioneve të tregimit, kapiteni u betua se nuk do të ndalet vela në fytyrën e një stuhie, por do të vazhdojë të rrumbullakët Kepi i Shpresës së Mirë deri në Ditën e Gjykimit. Në versionet e tjera, një krim i tmerrshëm ka ndodhur në Holandezi Fluturues, dhe ekuipazhi ishte i infektuar
me një fatkeqësi apo mallkim, dhe nuk lejohet të lundrojë në ndonjë port përgjithmonë. Nga larg, holandezi fluturues është përshkruar zakonisht si të paturit e një dritë me ngjyra të ndezura fantazmë për të.

Ka pasur shumë histori rreth Holandezi Fluturues, por origjina e tij është e pasigurt, siç disa besojnë që ajo të jetë hollandeze, ndërsa të tjerë thonë se ajo erdhi nga një lojë angleze me të njëjtin emër. Kohët e fundit, holandezi fluturues është përdorur në filmin, Pirates e Karaibe.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons