Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Organizata sekrete Majestic-12 prej Sun 25 Sep 2011, 13:28

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Majestic-12 është emri super-sekret i nje Grupi kerkimore per UFO i kryesuar nga Vannevar Bush .

Anëtarët e trupës së performancës ishin:
1-Roscoe H. Hillenkoetter
2-Bush Dr Vannevar
3-James Forrestal (zëvendësohet pas vdekjes së tij nga gjenerali
4-Smith Walter Bedell)
5-Nathan Twining
6-Vandenberg Gen Hoyt
7- Bronk Dr Detlev
8-Hunsaker Dr Jerome
9-Rear Adm Sidney Souers
10-Gordon Gray
12-Dr Donald Menzel
13-Major Gen Montague Robert
15-Dr Lloyd Berkener


Majestic 12 eshte emri i koduar i nje komiteti sekret shkencetaresh, udheheqesve ushtarake, dhe zyrtaresh qeveritare, i formuar ne vitin 1947 nga nje urdher ekzekutiv i Presidentit te SHBA-ve, Harry S. Truman.

Qellimi i komitetit ishte te hetonte mbi aktivitetin e UFO-ve direkt pas ngjarjes se incidentit ne Roswell – perplasja e supozuar e nje objekti alien afer Roswell, New Mexico, ne Korrik 1947. Ky komitet eshte nje pjese shume e rendesishme e teorive konspirative mbi nje fshehje qeveritare te informacionit mbi UFO-t.

Projekti i studimeve te veçanta te Majestic 12 nga Keshilli i Sigurise Kombetare.

Qe nga fundi i viteve 2000, i eshte referuar vetes si”Grupi Punetor”, mundesisht sipas zgjedhjes se presidentit te atij viti. I referohet sigles MJ-I2 per shkurtim, por vetem ne menyre informale dhe asnjehere ne dokumenta te brendshem.

MJ-12 eshte kaq sekrete dhe e departamentizuar sa qe vetem ata ne krye e kuptojne se çfare jane duke mbrojtur. Pjesa me e madhe e personelit te MJ-12 jane personel sigurie qe merren me fshehjen e aktiviteteve te UFO-ve ne Toke sebashku me pelqimin e qeverise.

Pjesa tjeter jane teknike dhe shkencetare qe merren me gjetjen e aplikacioneve te dhuratave nga UFO-t mbi teknologjine dhe inteligjencen. Nje perqindje shume e vogel merren personalisht me kontaktin direkt me jashtetokesoret, duke marre teknologjine dhe inteligjencen e tyre, dhe duke vendosur rregullat e MJ-12.


Elementi qe mban bashske te gjithe elementet e tjere te MJ-I2 eshte kodi i autorizimit MAJIC. Gjithçka qe ka te beje me kontaktet e qeverise se SHBA me jashtetokesoret klasifikohet me kodin MAJIC: material qe kerkon nivelin e autorizimit MAJIC per t’u konsultuar.

Niveli-MAJIC eshte niveli me i larte i sekretit ne qeverine e SHBA, dhe e ben mbajtesin e ketij materiali nje “super-person” ne komunitetin e inteligjences.

Mbajtesit e nivelit MAJIC jane te autorizuar te kene informacione dhe te hyjne ne vende te cilat nuk ka rendesi se kujt organizate i perket mbajtesi i nivelit MAJIC, apo se kush agjenci inteligjence e ka kete informacion apo drejton ate strukture apo vend.

Ish-anetare te rrethit te brendshem te MJ-12 e mbajne nivelin MAJIC pasi i lene sherbimet qeveritare, sebashku me disa persona, qytetare private jashtezakonisht te pasur dhe me influence te madhe kane marre kete nivel MAJIC.

MJ-12 eshte i perhapur. Anetaresimi, lehtesite, dokumenta inteligjence, dhe buxheti jane shperndare midis CIA-s dhe degeve te ndryshme te Departamentit te Mbrojtjes.

Anetaresimi aktual ne MJ-12 rezervohet vetem per anetare te zgjedhur te NSC, CIA, DIA, NSA, NRO, Komandes se Hapesires se SHBA-se, Agjencise se Inteligjences se Forcave Ajrore, Inteligjences se Ushtrise dhe Komandes se Sigurise, dhe mbi te gjitha Zyra e Inteligjences Detare.

Kjo e fundit eshte zgjedhur qe te jete dhe agjencia e inteligjences qe ka autoritetin mbi projektet qe zhvillohen ne legjendaren Area 51 si dhe ne Laboratoret Berthamore ne Los Alamos ne New Mexico qe merren me miqte jashtetokesore.

Mendohet se gjate viteve CIA ka filluar te humbase influencen e saj mbi MJ-12 fale “pushtimit” nga NSA, DIA, dhe deget e tejra te inteligjences ushtarake.

Departamenti i Mbrojtjes kontrollon pjesen e luanit (me te madhe) te resursave dhe personelit te MJ-12, ndersa ben shume kujdes mbi ndarjen dhe ruajtjen e statuseve midis tyre. MJ-12 eshte shume e organizuar dhe akoma me shume e financuar mire.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons