Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një fëmijë holandez 11 vjeçar në Amsterdam ka fituar 100 dollarë për planin që shtroi në lidhje me zgjidhjen e krizës financiare të Greqisë.

Jurre Hermans ishte pjesë e 452 kandidatëve që kanë propozuar plane për krizën ekonomike, ku fituesi do të marrë një çmim prej 400 mijë dollarësh të Wolfson Economics Prize.

Fëmija ka propozuar që të bëjnë me eurot ashtu si me një “kek apo një picë”.

Ideja e tij është “që të gjithë grekët t’i çojnë eurot e tyre në bankë dhe t’i fusin në një makinë këmbimi parash”.

“Grekët – vazhdon i vogli – në vend të eurove do të marrin dhrahminë, monedhën e tyre të vjetër dhe banka të gjithë eurot ia kthen qeverisë”.

Fëmija e shpjegon idenë e tij me anë të një metafore: “Të gjithë eurot formojnë një picë. Qeveria greke mund të fillojë të paguajë të gjithë borxhet e saj sepse për të gjithë huadhënësit do të marrin nga një pjesë pice në këmbim”.

Pesë finalistët e çmimit kanë përftuar një sasi prej 10 mijë sterlinash për të vazhduar punën e tyre në ndarjen e çmimit të madh më 5 korrik të këtij viti.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons