Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Anijet aliene fluturojne rreth Tokes prej Sun 29 May 2011, 11:36

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Astronomi Eamonn Ansbro, kerkues dhe studies shume i famshem dhe shume i njohur ne kerkimet mbi jeten jashtetokesore ka deklaruar se ka provat e “anijeve aliene qe fluturojne rreth Tokes“.

Nuk kemi te bejme ne kete rast me nje deklarate te nje personi te panjohur apo te nje sharlatani ne kerkim te fames, por te nje anetari te Shoqerise Astronomike Mbreterore qe ne te kaluaren ka qene dhe Zv. President i Shoqates Nderkombetare te Astrofileve.

Faqja web IrishCentral shpjegon se ne 20 vitet e fundit Ansbro, i eshte dedikuar me mish dhe shpirt kerkimeve mbi egzistencen e jetes jashtetokesore.

Ansbro eshte foles ne shume konferenca anembane botes, perfshire ketu edhe subjekte shume te rendesishme dhe te nderueshme siç eshte qeveria Franceze. Edhe pse puna e tij mund te duket e çuditshme, ai kembengul se studimet e tij kryhen sipas “kriteresh shkencore”.

Ansbro ben pjese gjithashtu ne nje grup shkencetaresh te mbledhur nen siglen e OSETI (Optical Search for Extra-Terrestrial Intelligence).

Mendimi i tij eshte sintetizuar shume mire ne nje interviste te dhene ne faqen “Roscommon Herald” te marten 19 Prill 2011, ne te cilen Ansbro ka deklaruar se “anije te veçanta aliene pershkojne orbita te caktuara perreth Tokes“.

Ansbro thote se nuk mund te deshmohen akoma provat e mbledhura prej tij ne komunitetin shkencor per arsye resursash, por qe eshte i bindur se ka te drejte.

Ne qytetin e tij te lindjes Boyle, Ansbro ka vene ne pune nje “fotokamer ne qiell te hapur” per per te monitoruar te gjithe hemisferen gjate gjithe kohes.

Makina fotografike e stermadhe e veteprodhuar eshte e perbere nga 11 telekamera regjistrimi, dhe dallon çdo gje qe leviz ne menyre te pazakonte.

Nese qellimi ishte thjesht per biznes, apo per pasion, ka arrritur te terheqe vemendjen, dhe ne tani presim rezultatet________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons