Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Babai i Twitter: Ja nga se u frymëzova prej Mon 20 Feb 2012, 15:46

Vizitor

avatar
Vizitor
“Kam qenë gjithmonë i interesuar të di se si taksitë, ambulancat dhe makinat e policisë komunikojnë mes tyre. Në fund mendova të zhvilloja një projekt për ata persona që shpërndajnë mesazhe të shkurtra tekstuale, në mënyrë të thjeshtë, si në telefonat celularë”.

Ishte agimi i mikroblogjeve, krijesa e tij dhe ai djalë, i joshur nga mesazhet e koduara mes taksive dhe ambulancave, tani është babai i rrjetit social Twitter. Ai është Jack Dorsey.

“Sot në botë mbi 100 milionë persona përdorin Twitter për të qenë në kontakt me personat më të rëndësishëm për ta. Mund të jetë një person, një organizatë apo një qeveri, por edhe një sipërmarrje e vogël”, tregon Dorsey.

Sipas tij, rezultati që ka ardhur nga Twitter është se po ndryshon botën e komunikimit mes njerëzve. “Barrierat artificiale, vendet, statusi dhe kultura nuk na ndajnë më. Janë njësoj si muret e një qyteti që shemben në mënyrë që ta shohim të gjithë njëri-tjetrin”, thotë Dorsey për një gazetë italiane.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons