Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Zogu blu, logo e Twitter quhet … prej Mon 16 Apr 2012, 21:45

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Që prej vitit 2006 kur Twitter nisi punë, zogu blu, që është edhe logoja përfaqësuese për rrjetin social, ka qenë anonim. Vetëm dy ditë më parë gjatë një prezantimi, menaxheri Ryan Server tha se zogu i famshëm blu, në fakt thirret, Larry.

Ai postoi në Twitter një foto të një eventi ku flitej për evoluimin e logos së rrjeti social, ku poshtë saj shkruante, “Evoluimi i Lerry-t, zogut logo”

Origjina e emrit vazhdon të jetë enigmatike, ndërsa disa spekulojnë duke thënë se zogu e ka marrë emrin nga Larry Bird, i cili ka luajtur për ekipin amerikan të futbollit, Boston Celtics, dhe që bashkëprojektuesi i Twitter, Biz Stone e mbështeste.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons