Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kushtuar :"Dashurisë"! prej Sat 21 May 2011, 18:57

Vizitor

avatar
Vizitor
Isha lakuriq dhe ti me veshe,nuk kisha shtepi dhe ti ma dhurove!
Nuk kisha as zemer por ti me dhe tenden dhe te betohem qe nuk besoja kaq shume tek ekzistenca jote...
Por sot besoj sepse ti me tregove forcen,nje force e cila eshte rruga qe duhet te ndjek per te te pritur!!
Ruga e vetme drejt dashurise jane syte....ne momentin qe jemi te dashuruar ndjejme nje dridhje te forte ne zemrat tona,te cilat na konfirmojne qe rruga drejt saj eshte e hapur!
Mua ti me hape rrugen dhe te kjo rruge vendosa kartat e dashurise,ashtu sikur po beja nje loje ose vene nje baste lekesh....kurse ti me vure drejt rruges si nje karte qe te me tregoje qe ti vete ishe krijesa me e bukur!Nga fundi i zemres te them faleminderit....
Sipas meje,ti je rruga qe me dha jeten dhe frymemarrjen e dyte,perpara shume veteve ti me tregove dhe me bere qe te kuptoja qe dashuria nuk ishte as nje loje kartash dhe as nje lloj basti,as nje festival meshkujsh apo femrash,as nje top ne nje loje tenisi!!!
Me tregove qe dashuria eshte nje zemer e ftohte,e forte,e bute si floket e bores,e bardhe si bardhesia vete,per ate qe do ti falja shpirtin dhe besnikerine per gjithe jeten time,deri ne fund te kesaj jete!
E kuptoj tani pse ti vishesh me nje fustan te bardhe,pse vishesh me bore ne dite te mira dhe te keqija,si rri ndonjehere e padukshme dhe ku askush nuk ta sheh dot ngjyren,as vullnetin tend qe behet i eger kur e lidhin dhe i keq kur e prishin,nuk dua te te nxij,nuk dua te te bej asnje lloj njolle ne fustanin tend te bardhe!Dua te te prek dhe kam kaq frike te te lendoj,kam kaq frike qe ti mund te me largohesh!!!!
Ti me dhe prova qe ishe nje zemer e bekuar nga qiejt,qe ishe nje dashuri e cila nuk njeh fare limite,nje dashuri qe do me shoqeroje deri ne vdekje...
Asnjehere smund ta imagjinoja qe dashuria ishte muri i jetes time,asnjehere!
Nuk te besoja me pare,isha ne opozite me ty,por ti me dhe syte e tu,shpirtin tend te paster,butesine tende,drejtesine,bukurine dhe me the_"Fol per mua,folu te gjitheve!".
Dashuri te dua shume sado larg qe ti te jesh....te dua perjete!

2 Re: Kushtuar :"Dashurisë"! prej Tue 22 Jan 2013, 15:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria eshte art ku aktoret duhet te jene artiste te shkeqyer.
Shpirti krijues vjen nga tensioni dinamik.
Tensioni midis lirise dhe disiplines ...kaosit dhe rregullit ...te vjetres dhe te rese ....pasionit dhe rutines ....njohurive dhe besimit.
Marredhiet permbajne te gjitha tensione dhe sfidat e lartpermendura.
Ndryshimi midis romantikeve dhe çdo personi tjeter eshte se romantiket pranojne keto tensione si sfida krijuese ndersa te tjeret i shikojne si kercenime per lidhjen tyre.
Ti mund te jesh romantik pa ndryshuar veten tende.
Ti mund te besh kompromise pa u vetekompromisur !
Mund te ndryshosh pa humbur veçorite tua.
Mund te japesh pa humbur asgje....
Mund te mos jesh dakort por paqja eshte e nevojshme !
Mund te ndjesh pa e humbur llogjiken dhe kontrollin.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3 Re: Kushtuar :"Dashurisë"! prej Tue 22 Jan 2013, 15:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria....

Ndjenja me e forte qe ka njeriu,po te mos ishte dashuria nuk do ishim neve sote ne kete bote...
Kemi limdur nga Dashuria,jetojm me dashuri sepse ajo na mban ne jete dhe do te vdesim gjithashtu te dashuruar...
nje ndjenje aq e forte qe me pershkon trupin,qe bene zemren time te rreh pa ndal me nje fuqi aq te madhe,qe bene syte e mi te vizellojn sa her qe e takoj,jam me te,apo edhe kur e kerkoj...
Ca tik take zemre,qe ne moment te japin dridhje ne trup...9 te bene te lumtur,te bene te shohesh edhe ate qe nuk eshte,te bene te enderosh endera te bukura,dhe nje te ardhme me te mire te te shpresosh dhe plane per ate te ndertosh..)
c'ka te shkruaj teper per kete ndjenje...
Njeriu kur dashuron eshte me i lumturi ne bote... jeton per ate...per njeriun qe dashuron...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

4 Re: Kushtuar :"Dashurisë"! prej Tue 22 Jan 2013, 15:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Dashuria është e domosdoshme për lumturin e njeriut. Vetë njeriu është i krijuar nga dashuria.
Sa është e rendesishme dashuria per jeten e njeriut e tregon edhe fakti se dashurin e studiojnë shumë degë shkencore si: etika, estetika, psikologjia, sociologjia, teologjia etj.,,njerzit më të medhenj të botës i kanë thurur dashuris vjersha, himne, kenge fjalime dhe predikime nga më të fuqishmet dhe më të bukurat.
Por si çdo gjë tjetër edhe dashuria mund te keqperdoret, keqkuptohet, përbuzet, degradohet po edhe te komercializohet. Dashurin e vertetë nuk mund as ta blejme as ta shesim. Ajo është dhuratë që një person i jep personit tjeter,,dhuratë qe mund te pranohet me mirenjohje, dhe të shperblehet po ashtu me dashuri...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

5 Re: Kushtuar :"Dashurisë"! prej Tue 22 Jan 2013, 15:10

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Nje trendafil i kuq me rreze ngjyre ari,
planet i bukur shume ku mbizoteron behari,
nje qiell fort i kalter,nje diell qe perendon,
nje yll qe rri i fshehur,po shpirtrat dominon.....

Nje engjell shume i bukur i veshur me fustan,
nje simfoni e bukur qe zemren po ma can,
nje mrekulli e tete qe nuk e njeh shkaterrimin,
kjo eshte dashuria.....asaj ja fal besimin!

Edhe drita e yjeve udheton me mijera vjet ne hapesire,por vjen nje dite qe dikush e veshtron me admirim,duke gjetur shprese dhe embelsi te ajo.
Dashuria eshte si kjo drite.
As largesia,as mjergullat,as stuhite nuk mund te ndalin hapin e saj.
Ajo eshte e pashmangshme!


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

6 Re: Kushtuar :"Dashurisë"! prej Tue 22 Jan 2013, 15:11

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Me fal qe te dua kaq shume
Me fal qe ne zemer te lendoj
Me fal por eshte teper vone
Nuk mundem un ty te harroj
Me fal qe te bera padashur
Per mua pa qellim te mendosh
Me fal qe te bera per mua
Poezi me dhimbje te krijosh
Me fal por njeriu prandaj vuan
Te dashuroj nje njeri si ty
Ti thaje lotet pa kaluar qerrpikun.
Dhe kur te prek buzet te quhet (dashuri)
Me fal por nuk te them te dua
Nuk dua me puthje nga ty
Ato jane vec dhimbje per zemren
Ato me bejne te ndihem njeri
Por un njeri nuk dua me te jem
Nuk dua un me te flas per dashurin
Sepse ti me nxore nga zemra
Pa ty jeta ime s'ka kuptim
Me fal qe prap po te lendoj
Me fal qe perjete do te dua
Me fal por nuk e di si behet
Me nje njeri te cmendur si mua
E cmendur se tregoj te verteten
E cmendur se jam e sinqerte
Se ty te dua me shume se nje jete

Me fal per te metat e mia
Me fal qe te dhash nje shekull dashuri
Por jeta I ka keto padrejtesi
Jeta me solli tek ty


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons