Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor


E rritur nga dy prindër të alkoolizuar që ndërronin shtëpi dhe qytet në Amerikë dy herë brenda një viti, një fëmijëri e vështirë, për të ardhur tek arratisja nga shtëpia në moshën 16-vjecare me ëndrrën e madhe për t’u bërë aktore.

Këto ishin hapat e parë të jetës së Demi Moore e lindur në vitin 1962 në Rosuell në Nju Meksiko. Pas arratisjes nga shtëpia në moshën 16-vjecare, me ëndrrën se do të bëhej një aktore e madhe, mashtrohet shpejt dhe përfundon në duar të “producentëve” të gabuar të cilët e shfrytëzojnë për një set fotografik nudo.

17 vjec martohet me kitaristin Freddie Moore me të cilin divorcohet në vitin 1985 duke ruajtur mbiemrin e tij. Hapat e saj të para në ekran do të ishin në serialin “General Hospital”. Në të njëjtën periudhë regjisori Joel Schumacher e pushon pas abuzimit të saj me kokainën dhe alkoolin, fakt të cilin ajo se ka fshehur asnjëherë duke deklaruar: “Ishin vitet ’80, ishte Hollywood, droga e alkooli tolerohej e këtu u përfshiva edhe unë”.

Në vitin 1987, pas dy marrëdhënieve të shkurtra me Sean Penn dhe Rob Lowe martohet me Bruce Willis, “goditja e saj e madhe”. Frut i martesës janë 3 fëmijët, Rumer që lind në 1988, Scout LaRue në vitin 1991 dhe Tallulah Belle 1994.

Kur ishte shtatzënë me Scout LeRue në vitin 1991, pozon nudo për revistën “Vanity Fair” duke thyer një tabu, Po në këtë vit formon “Planet Hollywood”, me bashkëshortin e saj Bruce Willis, Arnold Schwarzenegger dhe Sylvester Stallone, ndërkohë që një vit më parë, në filmin “Shpirti” me Patrick Swayze, Demi Moore u bë e famshme në të gjithë botën. Filmi vetë shënoi arkëtime rekord për kohën, plot 507 milion dollarë dhe dy cmime OSCAR.

Në vitin 1996 është një grua 33-vjecare dhe mama e tre fëmijëve, por kjo nuk e pengoi të zhvishej për filmin “Streaptease”, që e bëri dhe aktoren më të paguar në Hollywood, plot 12 milion dollarë do të përfitonte Demi nga ky film.

Një vit më vonë, një tjetër kapitull, nga striptiste, shndërrohet në një “mashkull”. Me kokën të qethur dhe muskuj prej mashkulli, Demi shfaqet krej ndryshe. Bëhet fjalë për filmin “Soldier Jane”.

Në vitin 1998, Demi zyrtarizoi fundin e martesës me Bruce Willis, divorc nga i cili përfiton plot 100 milion dollarë. Sytë e të gjithë Hollywood-it u drejtuan nga ajo, të gjithë duke pyetur: A do të mbijetojë? Në atë kohë flitej se shkak i divorcit me Bruce ishte një marrëdhënie jashtëmartesore e Demi-t me Leonardo DiCaprio në atë kohë 23 vjec, 12 vite më i ri se ajo dhe një “yll” kinemaje në ngjitje pas bumit të “Titanikut”.

Në vitin 2005, Demi Moore ishte e para “në kërkim” të një burri të ri, duke lancuar një tendencë që pak vite më vonë do të bëhej globale. 42-vjec, ajo martohet me Ashton Kutcher 27 vjec. Kaq mjaftoi për të nisur kalvari i shkrimeve në media për ndërhyrje plastike të Demi Moore. Disa shkuan edhe më tej, duke deklaruar se Moore kishte shkuar aq larg me operacionet plastike sa kishte bërë edhe gjunjtë. Megjithatë, vetë aktorja i mohoi të gjithë këto zëra.

Për të ardhur në vitin 2010, ku së bashku me bashkëshortin e saj Ashton, publikonte rregullisht foto intime në rrjetin social Twitter, duke kontribuar, ndoshta pa vetëdije, në përhapjen e këtij rrjeti social në të gjithë botën.

Në fund të 2011, pas shumë zërave martesës së saj me Ashton Kutcher i erdhi fundi, dhe shkak ishte tradhëtia e tij me një femër tjetër. Por, megjithëse ndarjet e tjera në jetën e saj i kishte përballuar me sukses, kjo me Kutcher mesa duket e “shkatërroi” aktoren. Në publik shfaqet tejet e dobësuar dhe në ditët e para të 2012 do të përfundonte në spital, shkak ishte zëvendësimi i ushqimit me pije energjike.

Por cila do të jetë lëvizja e ardhshme e Moore? Goditja e ardhshme e saj? Askush s’mund ta dijë, por US Weekly shkruan për një flirt të saj me anë të mesazheve me Zac Efron, 24-vjecari i bërë i famshëm me “High School Musical”, ndërsa “People” për një “ngacmim” nga ana e saj të Ryan Rottman, 27 vjec i fejuari i Victoria Justice.

Por se sa të vërteta janë këto zëra? Të presim…

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
e tmmmerrrshme as 30 kg sqenka qenka deformu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons