Forumi Kuq E Zi
Google Chrome Beta sjell njoftimet e uebsajteve brenda shfletuesit Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Google Chrome Beta sjell njoftimet e uebsajteve brenda shfletuesit Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Google Chrome Beta sjell njoftimet e uebsajteve brenda shfletuesit


Google Chrome Beta sjell njoftimet e uebsajteve brenda shfletuesit Google10

Google sapo ka shtuar një karakteristikë të re në shfletuesin e saj Chrome dhe më saktësisht në kanalin Beta. Kjo karakteristikë e re do e transformojë më tepër shfletuesin në një sistem operativ.

Zhvilluesit e uebit tani do të kenë në dispozicion dy ndërfaqe të reja programuese të aplikacioneve (API). Këto dy API do të implementojnë brenda shfletuesit njoftime të stilit mobile në kompjuterat desktop me sistem operativ Windows, Mac, Linux dhe Chrome OS. Përpara se të mbërrinin në kanalin beta të shfletuesit, këto dy API ishin të disponueshme në kanalin Canary.

Njoftimet u bënë pjesë e shfletuesit Chrome katër vite më parë. Diferenca qëndron në momentin e shfaqjes së tyre. Sepse tani njoftimet do të shfaqen edhe nëse keni mbyllur një “tab” të shfletuesit. Natyrisht që njoftimet kanë nevojë për autorizimin e përdoruesit përpara se të shfaqen në desktop. Gjithashtu është e mundur që ti heshtni këto njoftimeve nëse dëshironi për disa uebsite specifike por edhe krejt shfletuesin.

Edhe Chrome për Android do të përfitojë nga ndryshimet e reja. na duhet të themi se për një pjesë të madhe prej nesh, shfletuesi është padyshim pjesa më esenciale dhe më e domosdoshme në kompjuterat tanë. Njoftimet e implementuar do i japin një lloj pavarësi Google Chrome nga Windows. Nëse një shfletues është në gjendje të ofrojë të njëjtën eksperiencë me një aplikacion mobil, kjo do të inkurajonte konsumatorët të provonin laptopët Chromebook.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons