Forumi Kuq E Zi
“Selfie” vetëvrasës i një çifti në Portugali  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
“Selfie” vetëvrasës i një çifti në Portugali  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
“Selfie” vetëvrasës i një çifti në Portugali

Një çift të martuarish ka gjetur vdekjen pasi ra nga një shkëmb në Portugali teksa po bënte një foto ‘selfie’, ose thënë ndryshe po fotografonte veten.

Trupat e tyre u gjetën me vonesë. Për shkak të motit të keq ata ishin tërhequr nga rryma të forta detare të oqeanit Atlantik. Sipas policisë, ngjarja e rëndë ka ndodhur në Kabo de Roka, një destinacion turistik shumë popullor.

Ndërkaq, autoritetet portugeze thanë se çifti kishte dy fëmijë, 5 dhe 6 vjeç, të cilët për fat të keq kanë mbetur jetimë pas ngjarjes tragjike.

Por kjo nuk është hera e parë që një fotografi e thjeshte ‘selfie’ merr jetë njerëzish. Javën e kaluar një 26-vjeçar në Meksikë, teksa po fotografonte veten në një pozë me armë në dorë, e shkrepi atë aksidentalisht dhe humbi jetën.

Sipas një studimi ndërkombëtar, sindroma ‘Selfie’ është kthyer në një proces psikologjik që shkon përtej një pozimi të thjeshtë.

Sipas gazetës “Daily Mail”, në Britani numërohen raste të njerëzve të cilët bëjnë seancë trajtimi me psikolog për kurimin nga mania ‘selfie’.
/ Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons