Forumi Kuq E Zi
10 këshilla sesi të bësh “selfie-n” perfekt Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
10 këshilla sesi të bësh “selfie-n” perfekt Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
10 këshilla sesi të bësh “selfie-n” perfekt

Nëse për të bërë një foto dikur t’i duhet që t’i thoje personave që po kalonin pranë teje tashmë më daljen e smartphone-ve ti mund të fotografosh veten dhe të shkëpusësh momente kudo që ndodhesh. Por si të arrish të realizosh pozën e famshme të ditëve të sotme “selfie” në mënyrë perfekte.

10 këshillat për një “selfie” perfekt

1. Të jesh i vëmendshëm për atë që të rrethon. Të përpiqësh të shkëpusësh një moment që të përfaqëson dhe që tregon diçka për ty duke shmangur imazhet e ngjashme.

2. Duhet të bëni kujdes në momentin e shkrepjes, duhet të poziciononi smartphone-in pak lart më mënyrë që të evitoni edhe hijet.

3. Duhet të bëni kujdes me ndriçimin. Duhet të evitojmë ndriçimin e fortë sepse e sfumon imazhin, por edhe ndriçimin e ulët pasi përfundon duke mos e dalluar personin në foto.

4. Duhet të evitosh selfiet me një distancë shumë të afërt.

5. Thuajini stop selfieve në pasqyrë. Sepse tregojnë mungesë të theksuar fantazie dhe në rrjetet sociale janë bërë të bezdisshme.

6. Me ardhjen e verës duhet të evitoni tipologjinë klasike të fotove me perëndimin në sfond dhe këmbët në ujë.

7. Fotot selfie në aksion janë shumë të bukura . Por kujdes të mos lëndoheni për të patur një foto origjinale me çdo kusht.

8. Nëse do të bëni një selfie me një VIP nuk duhet të harroni rregullat elementare të edukatës dhe respektit. Nëse personazhi publik është në një moment privat mos ndërhyni për t’i prishur privatësinë. Por nëse bëhet fjalë për ndonjë shfaqje publike në momentin që kërkonin të bëni një selfie kërkojini gjithmonë të lutem.

9. Nëse keni talent në bërjen e fotografive nuk duhet të harroni se selfie më i mirë bëhet me një aparat profesional dhe jo me një smartphone.

10. Të jeni të kujdesshëm me selfiet që ia dërgoni personave të caktuar sepse mund t’i keqpërdorin në rrjetet sociale.


/ Top Channel


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons