Forumi Kuq E Zi
Telefonata e frikshme: Dilni nga shtepia pas pesminutash do shperthej Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Telefonata e frikshme: Dilni nga shtepia pas pesminutash do shperthej Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Telefonata e frikshme: Dilni nga shtepia pas pesminutash do shperthej Telefonata-e-frikshme-l-euml-shojeni-sht-euml-pin-euml-i-keni-pes-euml-minuta-deri-te-goditja-e-raket-euml-s_hd

Izraeli gjatë sulmeve në Gazë përdor telefonata paralajmëruese. “Lëshojeni shtëpinë, i keni pesë minuta deri te goditja e raketës”, i ka thënë një ushtar një gruaje.
Sawsan Kawarea, banore në Khan Younisa, ishte në shtëpi kur cingëroi telefoni.

“Ushtari më thirri në emër e pastaj tha: keni fëmijë, dilni jashtë. I keni pesë minuta”, tha ajo, transmeton Telegrafi.

Pesë minuta më vonë raketa shkatërroi shtëpinë.

Telefonatat e tilla janë pjesë e strategjisë që Ushtria izraelite përdor që nga viti 2006.


Emri im është Danny. Jam zyrtar në shërbimin informativ. Për një orë do ta hedhim në ajër shtëpinë tuaj”, ishte telefonata që atëherë ka pranuar Mohammed Deb, para se t’i shkatërrohej shtëpia.

Taktika është aplikuar edhe më 2008 e 2009. MPJ e Izraelit thotë se kanë bërë 165 mijë telefonata të tilla paralajmëruese.

Shkaqet për këto telefonata nuk dihet. Izraeli kritikohet për vrasjen e civilëve gjatë luftimeve. Por, në teori, në këtë tmerr, i bie se telefonatat u japin kohë fëmijëve e grave të ikin. Disa thonë se kjo është metodë për të treguar fuqinë e Izraelit se sa informata kanë dhe sa lehtë depërtojnë në rrjetin e Gazës. Ndërsa të tjerë shtojnë se kjo është luftë psikologjike. /Telegrafi/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons