Forumi Kuq E Zi
Antilopa më e veçantë në botë, vetëm 20 centimetra Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Antilopa më e veçantë në botë, vetëm 20 centimetra Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Antilopa më e veçantë në botë, vetëm 20 centimetra Antilo10

Neo është një këlysh antilope, një lloj specie e rrallë me origjinë nga Kenia, i lindur më 10 tetor në Chester Zoo, në Britaninë e Madhe. Këlyshi Neo është i gjatë rreth 20 centimetra dhe peshon më pak se një kilogram e gjysmë. Duket sikur sapo ka lindur dhe këmbët nuk i mbajnë ende, por për Neo, e keqja tashmë ka kaluar. Sapo ka lindur, është refuzuar nga e ëma, gjë që zakonisht ndodh me këto specie, dhe është mbështetur tek ngrohtësia trupore e antilopës Aluna, që është njëkohësisht e motra. Edhe ajo është braktisur më parë nga mamaja, ndërsa tani po kujdeset për të vëllanë duke e ndihmuar të stabilizohet dhe të ecë në mënyrë normale./a.s/

Antilopa më e veçantë në botë, vetëm 20 centimetra C_4_ar10


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons