Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një pensionist pretendon se është njeriu më i vogël në botë. Chandra Bahadur Dangi, 72 vjeç nga Nepali, është vetëm 56 centimetra i gjatë. Ai thotë se gjithë jetën i ka ardhur turp për gjatësinë e tij por ka theksuar se nëse njihet zyrtarisht si njeriu më i shkurtër nga libri i Rekordeve Guinness mund të marrë një rrjedhje tjetër.

Aktualisht rekordi mbahet nga Junrey Balauing nga Filipinet, i cili ka një gjatë si 59.93 centimetra. Ai ia mori titullin vitin e kaluar Khagendra Thapa Magar, 18 vjeç, e cila është 67 centimetra.

Njeriu më i shkurt që ka jetuar ndonjëherë është Gul Mohammed nga India, gjatësia e të cilit arrinte në 57 centimetra. Ai vdiq në moshën 40 vjeç në vitin 1997.

Dangi, i cili jeton në një fshat të Indisë të quajtur Reemfholi, thotë se gjatësia e tij ka bërë që femrat ta përqeshin dhe ta refuzojnë. Eksperti i rekordeve Guinness do të udhëtojë për në Nepal për të vërtetuar gjatësinë e tij.

Ai thotë se peshon vetëm 12 kg ndërsa 5 vëllezërit e tij kanë një gjatësi normale. Dangi e sheh marrjen e rekordit si “dhuratë” për vuajtjet e deritanishëm që i ka shkaktuar gjatësia.

“Mendoje se gjërat do të ndryshojnë për mirë. Shpresoj që të bëhem i famshëm në të gjithë botë. Dëshiroj të vizitoj vende të huaja dhe të takoj njerëz anekënd botës”, thotë ai.

Arsye e gjatësisë së Dangit nuk është diagnostifikuar por dyshohet se ai vuan nga “primordial dwarfism” e cila ka nisur kur ishte në mitër.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons