Forumi Kuq E Zi
Si të funksionojë lidhja juaj edhe në të ardhmen? Ja 4 hapa sot  Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Si të funksionojë lidhja juaj edhe në të ardhmen? Ja 4 hapa sot  Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Si të funksionojë lidhja juaj edhe në të ardhmen? Ja 4 hapa sot  Kuq_e_10


Si të funksionojë lidhja juaj edhe në të ardhmen? Ja 4 hapa sotSi ta kuptosh që kjo lidhje nuk do të funksionojë në të ardhmen?

Si mund të ndreqni disa gjëra sot që nesër mos të kthehen në problem? Nëse bëni bilance të gjërave të këqia apo të mira në lidhjen tuaj, apo jeni të droguara nga Sex&the City, keni gabuar rëndë. Keni gabuar duke injoruar sinjalet që ju janë dhënë më parë, nuk është as fakti sesi e pini kafen me qumësht apo me shumë sheqer, keni shije të njëjta muzikore. Jo, janë gjëra të tjera që cojnë drejt shkatërrimit të një lidhje dhe ne ju këshillojmë ku të përqëndroheni dhe të punoni që të mos humbni.

1) Edhe pse dashuria ju ka verbuar sytë, duhet të ndalni së sistemuari listën e prioriteteve. Pak dinak duhet të hiqeni në disa raste dhe ta provokoni që të kuptoni se cfarë brumi është gatuar ai njeri, jo vetëm të shihni dëshirat tuaja dhe buzët e tij apo të saj që ju puthin. Bëni pak analiza të tipit të tij në përgjithësi. Do shihni qëë ka të meta.

2) Boll vuajtes në dashuri apo direkt të dorëzohesh duke ia plotësuar dëshirat me sindromën e njeriut që sakrifikohet për gjithçka. Një çift ka nevojë të jetojë në harmoni, nën argëtim por edhe në situata ironike duke e përdorur mirë këtë të fundit. Trendi i kërkimit të pathosit nuk është vetëm duke përshëndetur cfarë të thonë ekspertët. Jemi ushqyer gabimisht me besimin se ne mund të ndërtojmë një nivel të përsosmërisë absolute në vuajtje, dhe ky është një ideal. Në këtë rast, nuk do të gjeni kurrë të përballeni me grindje të tipit, pse e le hapur pastën e dhëmbëve dhe nuk i vure kapakun, apo pse ke veshur çorapet e shëmtuara.

3) Maksimum i vëmendjes në bashkëpunimin në cift. Burri i duhur nuk është vetëm ai që jeton me nevojat tona apo na mbështet tek ato, por edhe ai që ia del të maturojë disa pasiguri të vogla tek ju apo tju përmirësojë në profilin e presionit ku mund të ndodheni për castin, duke iu kuptuar personalitetin. Sepse nuk është vetëm seksi që mban ekuilibrin dhe lidhjen në një cift.

4) Tema e nxehtë, durimi. Do të duronit të gjitha defektet e tij, e thoni këtë sepse jeni e dashuruar. Eh por nuk mund ta imagjinoni dot pas 10 vitesh sesi do të transformohen këto defekte dhe debatin që do të bëni në cift rreth këtyre defekteve. Për më keq akoma do të flisni për gjëra që keni qëndruar në heshtje dhe i keni kaluar me heshtje, por jo më, pas 10 vitesh shpërtheni. Nuk iu pëlqen mënyra sesi ai ha në tavolinë, bën thërrime, përplas buzët. Ndaj diskutojini këto që në fillim, mos u kujtoni me vonesë. Cfarë ju shqetëson sot do tju kthehet në problem neser.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
4) Tema e nxehtë, durimi. Do të duronit të gjitha defektet e tij, e thoni këtë sepse jeni e dashuruar. Eh por nuk mund ta imagjinoni dot pas 10 vitesh sesi do të transformohen këto defekte dhe debatin që do të bëni në cift rreth këtyre defekteve. Për më keq akoma do të flisni për gjëra që keni qëndruar në heshtje dhe i keni kaluar me heshtje, por jo më, pas 10 vitesh shpërtheni. Nuk iu pëlqen mënyra sesi ai ha në tavolinë, bën thërrime, përplas buzët. Ndaj diskutojini këto që në fillim, mos u kujtoni me vonesë. Cfarë ju shqetëson sot do tju kthehet në problem neser.________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons