Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Horoskopi Erotik prej Wed 03 Aug 2011, 03:26

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
henja juaj e horoskopit ju zbulon tërë profilin psikik (karakterin, temperamentin,vijat e personalitetit dhe të tjera), si edhe potencialet seksuale dhe prirjet. Me rëndësi është që t’i njohim sa më mirë prirje seksuale të shenjave të horoskopit, si edhe mënyrën ose stilin që ata i preferojnë në mënyrë të veçantë gjatë bërjes dashuri. Pra, me njohjen sa më të mirë të partnerit të vet të tashëm apo atij potencial keni mundësi më të mëdha për të zbukuruar dashurinë dhe jetën tuaj seksuale.


DASHI

GRUAJA
Është shumë temperamente, erotike dhe impulsive. E tërheqin aventurat e dashurisë, kurse në marrëdhëniet seksuale dëshiron të bëjë eksperimente në mënyra të ndryshme. Ka ambicie për dominim.

BURRI
Shumë i durueshëm dhe potent – me apetite të gjera seksuale.Tek ai dominon pasioni, por edhe impulsi, ashtu që “rrebeshi i
dashurisë” mund të përsëritet ose i shpejtë – kohëshkurtër.

Stili i dashurisë
Diktoni gjithmonë tempon, si në shtrat, ashtu edhe jashtë tij! Saktësisht dini se çfarë kërkoni dhe çka ju kënaq në dashuri, si edhe çfarë ju sjell deri të befasitë; jeni të gatshëm të teproni. Për ju dashuria dhe seksi janë dy kategori të ndryshme. Jeni shumë këmbëngulës në kërkesa, ju befason paraloja aktive dhe kënaqeni me secilën pjesë të trupit tuaj dhe të partnerit.

Pozita
Ajo mund të jetë një pozë e cila juve ju qet në pozitë dominuese: partneri është në shpinë, kurse ju e keni kaluar (hipur si kalit) dhe jeni lëshuar në gjunjë - pozitë në të cilën mund të kontrolloni lëvizjet dhe ritmin.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, qafa dhe veshët.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin: prekjet, aksioni, pasioni, provokimi ose erotika e dikujt – pamja e lirë.


DEMI

GRUAJA
Ajo është shumë e pasionuar dhe romantike, kurse për të realizuar qëllimin kulmor të dashurisë dhe të seksit, duhet të lirohet plotësisht prej të gjitha paragjykimeve. Kënaqet në begatinë e kushteve të mira, pasionet dhe emocioneve që shprehen në mënyrë të drejtpërdrejtë.

BURRI
Ai është dashnor i mirë, di të jetë shumë tërheqës dhe emocional. Ndikon seksi dhe romantik, kurse partneren e vet e mbulon me të puthura, prekje dhe lajthitje të ëmbla. Megjithatë, është i papërmbajtur në lojërat e dashurisë - seksit.

Stili i dashurisë
Jeni jashtëzakonisht të shkathtë në dashuri dhe në marrëdhënie seksuale, shkëlqyeshëm e zbuloni mënyrën që duart e partnerit dhe buzët t’i vëni gjithmonë në “vend të përshtatshëm”, në stilin: “Vë gjërat në vend të vet - adekuat”. Kënaqeni në paralojë të gjatë, d.m.th. lëshoheni furishëm në kënaqësinë e marrëdhënieve intime. Prekjet me pasion dhe puthjet e gjata ju shqetësojnë jashtëzakonisht.

Pozita
Ju jeni në disa pozita në shpinë (gruaja), kurse partneri ka kalëruar, ndërsa për burra vlen pozita e kundërt (partnerja është në shpinë). Preferoni pozitën në gjunjë, edhe pse te ju janë të lejueshme të gjitha pozitat të cilat ju ofrojnë kënaqësinë maksimale.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, zverku dhe qafa.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin (tërheqin, stimulojnë): prekjet, pamja ose erotika provokuese, “molla e ndaluar”.


BINJAKËT

GRUAJA
Kërkon pa u lodhur “binjakët e vet kozmikë”, d.m.th., për loçkën e tij të lindur e cila duhet t’i dhurojë mbështetje dhe kuptim seksual. Për të dashurin e saj është shumë tërheqëse, spirtuoze, shpirtërore, mendjehollë, e hareshme, kureshtare dhe “shejtane”.

BURRI
Ai është shumë aktiv, kureshtar edhe në shikim të parë “i pakapshëm”. Ka fantazi të ndritshme për dashuri - seks, por në disa raste është konfuz në raport me partneren e vet – realizon vetëm aq sa partnerja i lejon.

Stili i dashurisë
Aventurat e dashurisë për ju janë të domosdoshme për të qenë të kënaqur gjatë aktit të bërjes së dashurisë - seksit. Jua çon zemrën peshë zëri, dukja, buzët – secili detaj në kokën tuaj ngashënjen mendjen dhe krijon fantazinë e re seksuale. Keni nevojë: të dëgjoni, të veproni, të merrni erë, të lëpiheni, të shijoni, të provoni krejt çka i takon kënaqësisë së dashurisë seksuale.

Pozita
Disa nga pozitat e shtrira në krah apo në ijë, fytyrë për fytyrë, si edhe gjatë aktivitetit të madh të këmbës dhe dorës gjatë pozitave të ndryshme “akrobatike”.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, sidomos pjesa prej te gishti i vogël i dorës dhe deri te bërryli.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju tërheq: biseda, ngjyra e zërit, lëvizjet dhe detajet tjera të ndryshme.


GAFORRJA

GRUAJA
Ajo është një dashnore romantike, e cila bazohet krejt në ndjenjat e saj të thella, nganjëherë të çuditshme, por edhe sensibile. Lëshohet “majave” të dashurisë dhe të seksit vetëm kur ndjen se është e përkëdhelur, e kujdesshme, e respektuar dhe e dashuruar (e gatshme). Emocionet e forta e ushqejnë fantazinë dhe ëndjet e saja të begata – ëndërrimet.

BURRI
Di t’ju mashtrojë me shprehjen shpeshtë të emocioneve të tija të thella, me butësi të pakufishme dhe është shumë romantik. Ka prirje për imagjinatë dhe di të satisfaksionojë emocionet dhe të kënaqë seksualisht partneren e vet në mënyra të ndryshme.

Stili i dashurisë
Adhuron mjaft zona të ndjeshme dhe paralojën e gjatë imagjinuese e cila ju ndez (kall) streset dhe afshet e ngrohta të dashurisë. Kulmi i dashurisë – i seksit është për ta “akt i dorëzimit”, është e nevojshme të ndjehet besimi i plotë i cili çon kah lidhjet emocionale. Të folurit e syve, njomësia dhe të shumë puthjeve, përkëdheljet dhe prekjet janë “dobësitë” e tija. Secila pjesë e trupit është pikë e ndjeshme e saj, por vetëm nën “rënien e emocioneve të forta”, sepse vetëm ndjenjat çojnë kah afshet.

Pozita
Partneri juaj është në pozitën ulur, me këmbë të hapura gjerë e gjatë, kurse ju gjendeni në krahun e tij (për gra, kurse për burra në të kundërtën), fytyrë për fytyrë, gjatë përqafimeve dhe puthjeve të gjata, si edhe prekje. Pastaj, pozita në shpinë dhe në anë (krah), e cila ju lejon kontakt të afërt dhe shumë shprehje të ndjenjave.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, sidomos gjiri, majat e sisëve dhe barku.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxit: butësia – njomësia, shikimi i ngrohtë, ngjyra e zërit, lëvizjet dhe puthjet e afshuara.


LUANI

GRUAJA
Ajo është heroinë romantike, energjike dhe shumë temperamente – sipas nevojës di të jetë edhe shumë e ndjeshme. Gjaku i ngrohtë “rrymon” nëpër damarët e saj, por në pozitë të caktuar di të japë edhe efekte të kundërta. Kur marrin flakë afshet e saj ndaj partnerit është shumë këmbëngulëse në plotësimin e kërkesave të veta seksuale. Ajo është e dashur shpirtmadhe.

BURRI
Ai gjithmonë është “vetvetja”, i dalluar, “kalorës me zemër luani” – dashuria është pasioni i tij i madh! Dëshiron të jetë më i miri në gjithçka – ky është preokupimi i tij. Në vepër është shumë kryelartë, i pasionuar, romantik dhe zemërmirë dhe shpirtmadh. Ai prin në çdo aspekt, dominon, por ka shumë kujdes ndaj te dashures, të cilën e ruan dhe e mbron shumë mirë.

Stili i dashurisë
Synimet i shfaqin drejtpërdrejtë dhe me pasion ndjenjat e veta. Motivohen nga ledhatimet, shikimet, pamjet provokuese dhe mirësjelljet. “Apetitin seksual” e kanë shumë të theksuar, goxha shumë janë të përmbajtur dhe këmbëngulës.
Gjatë bërjes dashuri dhe seks çdo herë ndërrohet energjinë dhe thellësia e ndjeshmërisë. Ata janë goxha shumë potentë dhe është lehtë t’i “kallesh” afshet e tyre, gjatë të cilave ndahen qartë emocionet nga shtytja seksuale.

Pozita
Ai në të cilin uleni ballë për ballë partnerit tuaj, që pastaj ju lejon variacione të ndryshme të pozave ulëse. Veçanërisht ju motivojnë pozat e ndryshme në të cilat mund të realizoni “epërsinë seksuale” mbi partnerin.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, sidomos shpina, kofshët dhe gilcat e kofshëve.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin: “shikimet e zjarrta”, shkëndijat që dalin nga ngjyra e zërit të dikujt ose të lëvizjes, si edhe puthjet pasionuese.


VIRGJËRESHA

GRUAJA
Në shikim të parë është shumë e ashpër, e nozulluar (e pajisur) mirë me të gjitha maniret e mundshme të sjelljes. Natyrisht, pas këtyre pozave të ushtruara mirë fshihet dinjiteti dhe karakteri emocional Por, deri tek emocionet e saja subtile dhe pasioni për çlirimin nga “shtrëngimet e rënda” arrihet vetëm me durim të pafund, me dëshmi të përhershme dhe me dashuri pa rezervë.

BURRI
Vepron me rezervë dhe “i uritur”, natyrisht krejt në tentim për të kontrolluar mirë emocionet e veta dhe dëshirat e zjarrta që ka. Megjithëkëtë, është e mundshme të ikë nga ajo pozitë, nëse partnerja tregon ndjenja të sinqerta, dëshirë të madhe dhe stil të lartë. Spirituoziteti (mendjemprehtësia) i saj është shumë me rëndësi, por as ai nuk është imun gjatë “vërshimit të dëshirave të
flakta”.

Stili i dashurisë
Ka shumë kërkesa – secili detaj është i rëndësishëm! Adhuron ndjeshmërinë e besimit të afërsisë. Posaçërisht ka nevojë për t’u gjendur, gjegjësisht për të vendosur në të njëjtat valë me partnerin e vet. Stili dhe teknika e të bërit dashuri janë shumë të rëndësishme, por kanë detyrim “përmbajtjen” në të gjithçka – d.m.th., pa e tepruar.

Pozita
Pozita në të cilën i uleni partnerit në krah (për gra, kurse për burra e kundërta), puqjet e trupit dhe të duarve janë zakonisht të rëndësishme, veçanërisht në qafë dhe gjoks. Disa nga pozitat e shtrira fytyrë për fytyrë, si edhe mundësia që të shihni qartë reagimet e fytyrës.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, veçanërisht barku dhe pjesa prej te kërthiza e teposhtë.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin: romantika, zëri i ëmbël i partnerit, mimika dhe pamja e tërësishme e ambientit.


PESHORJA

GRUAJA
Ajo është tërheqëse dhe artiste e këndshme, sipas nevojës e pandashme dhe e pastër, e turpshme dhe modeste. Kënaqet në bërjen e lojës dhe mirë i njeh mrekullitë e ndryshme të dashurisë për të pushtuar partnerin. Ka “luks” të rafiniruar dhe lehtë u dorëzohet ngacmimeve të dashurisë dhe pasioneve të mëdha. Pretendon shumë dhe për secilin shikim pret “trajtim të posaçëm”.

BURRI
Ai është romantik i madh, pa dallim e tërheqin dhe e ngacmojnë të gjitha mrekullitë e grave. Partneres së vet di t’i përgatisë mrekulli magjike dhe momente të paharrueshme në kombinim me ëmbëlsirat shpirtërore, me afsh të dashurisë dhe kënaqësi seksuale. Është shumë nur, tërheqës, i këndshëm dhe me mençuri shfrytëzon të gjitha përparësitë e veta gjatë vardisjes.

Stili i dashurisë
Preferohen stile fisnike, kurse marrëdhëniet me partnerin çojnë kah “dalldisjet e dashurisë”, gjatë të cilave di të kanalizojë mirë afshet e veta. Synon harmonizimin e plotë të shpirtit dhe të trupit, të emocioneve dhe të afshit ose bashkimin e tërësishëm në relacion me partnerin e vet të dashur.

Pozita
Njëra prej pozitave është ajo që ju jeni shtrirë në shpinë, kurse partneri ju është gjunjëzuar përmbi (për gra, kurse për burra e kundërta). Veçanërisht është me rëndësi përdorimi i ekstremiteteve dhe lëvizjet aktive.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, veçanërisht vendet përgjatë kurrizit, kofshëve dhe barkut.

Sugjestioni
Në fantazinë seksuale ju nxisin: pamja e dikujt – përshtypja, rrjedhat e ndryshme të sensibilitetit, shikimet e “nxehta”, lëvizjet dhe puthjet e pasionuara (me afsh).


AKREPI

GRUAJA
Ajo është mbretëreshë e transformimit nga shpërkëndyesja (mashtruesja) e dashurisë, e pakundërshtueshme ose e pushtueses së pasionuar, deri te dashnorja delikate. Di të jetë shumë misterioze (tinëzake) dhe provokuese, por edhe emocionale. Nëpër damarët e saj rrjedh gjaku i nxehtë, që e bën jashtëzakonisht të ndjeshme, kurse në anën e dashurisë dhe seksit të turpshme ose fatale. Ka kufi mes dashurisë dhe pasionit, por gjithmonë e zgjedh maksimumin.

BURRI
Ai është shumë i pasionuar. Përvetësimi i ndonjë të dashure është preokupimi kryesor i tij. Ndien nevojë për të dominuar në lojërat e dashurisë dhe mbase mund të bëjë çdo gjë që t’ju kënaqë plotësisht ose t’ju hutojë krejtësisht me pasionet e veta. Madje, edhe fshehtësia e saj ose mrekullia dinë të hipnotizojnë, sepse me dinakëri dhe shkathtësi shfrytëzon të gjitha mrekullitë e dashurisë. Është mjeshtër i vërtetë në përvetësimin e femrave, kurse partneres së vet i dhuron kënaqësi të madhe gjatë seksit. Është shumë potent.

Stili i dashurisë
Adhuron provokime të ndryshme që ngrehin nivelin e trupit dhe adrenalinës. I dorëzohet tërësisht kulmit të dashurisë vetëm atëherë kur e ndien se e ka përvetësuar plotësisht, e ka bërë ose e ka kënaqur partnerin. Disponon pasion të jashtëzakonshëm me të cilin me shkathtësi e realizon qëllimin e përbashkët. Është dashnor i shkëlqyeshëm, por edhe shumë i komplikuar.

Pozita
Pozita në të cilën i uleni partnerit në krah (për gra, kurse për burra e kundërta),puqjet e trupit dhe të duarve janë zakonisht të rëndësishme, veçanërisht në qafë dhe gjoks. Disa nga pozitat e shtrira fytyrë për fytyrë, si edhe mundësia që të shihni qartë reagimet e fytyrës.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, veçanërisht barku dhe pjesa rreth kërthizës e teposhtë.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin: ngjyra e zërit, gjestet ose mimika, pamja etërësishme dhe lëvizjet.


SHIGJETARI

GRUAJA
Ajo është shumë temperamente, impulsive, tërheqëse dhe sipas nevojës provokuese. Di qartë se çfarë dëshiron prej partnerit të dashur dhe e dallon mirë dashurinë prej pasionit. Për sjelljet e saj ndjen nevojën për përjetime aventuriere, dominimin, shqetësimin shpirtëror që ia çon zemrën peshë dhe mosbredhjen. Është goxha origjinale dhe shumë e drejtpërdrejtë (shpesh i mungon ndjenja e baraspeshës) kur shpreh ndjenjat e veta të pushtuara.

BURRI
Ai është shumë energjik dhe i gjindshëm gjatë takimit me të dashurën, vardisjes ose marrëdhënies seksuale. Me sharmin e jashtëzakonshëm që disponon di të veprojë me mendjehollësi (në mënyrë spirtuoze) dhe dëfryese – krejt çka partneren e çarmatos para nisjes së pushtimit të tij. Është impulsiv dhe shumë drejtpërdrejt shpreh ndjenjat, dëshirat seksuale ose aspiratat. Për të nuk ekziston “jo” ose “nuk mundi” – ai të gjitha mundet nëse është i pasionuar me ndjenja.

Stili i dashurisë
Adhurojnë lirinë në çfarëdo pikëpamje, por jo edhe prangat, pengesat. Stili i tyre është origjinal dhe i drejtpërdrejtë, në përgjithësi iu dorëzohen stuhive të dashurisë dhe seksit. Ndonjëherë ndikojnë si “të pafrenueshëm dhe të egër”, që sjell deri të brengosja motivuese, duke përkujtuar se klasikja tërheq më së pakut.

Pozita
Disa nga pozitat në këmbë, me fytyrë ose me shpinë kah partneri. Veçmas
preferojnë dozën e caktuar bashkëkohore ose origjinale në aktin e dashurisë, si ekzibicionizëm

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, qafa, pas veshëve, ana së brendshme e gjunjëve, gjoksi dhe fundbarku.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin: ngjyra dhe lëvizjet e syve, mimika, shkrirja e tërësishme.


BRICJAPI

GRUAJA
Ka kritere shumë të larta, të cilat ia shtron partnerit të vet, gjatë të cilave e shton gjithnjë listën e kërkesave. Para shprehjes së ndjenjave është parimore, e përmbajtur dhe “tepër e rezervuar” – për të gjitha ekzistojnë rregullat e caktuara. Megjithatë, di të jetë edhe shumë emocionale ose e lëndueshme, e cila mbasi të ndjejë sigurinë maksimale dhe besimin shpreh ndjenjat dhe pasionin e vet.

BURRI
Ai është besnik, i qëndrueshëm dhe këmbëngulës në qëllimet që synon. Frenon ndjenjat e veta, por humb gjithmonë kontrollin kur ka para vetes partneren tërheqëse, e cila në shprehjen e vet veçon me kujdes emocionet, pasionet dhe aftësitë praktike. Në marrëdhëniet intime është i dhënë me mish e shpirt, shumë këmbëngulës për të vendosur “kritere të rrepta”.

Stili i dashurisë
Sipas stilit të tyre janë shumë konservativë, preferojnë çdo gjë që motivon marrëdhëniet intime, sigurinë dhe besimin. Gjithnjë në mënyrë të durueshme dhe të sigurt, me doza të recetave të sprovuar vjen deri tek ajo që dëshiron në raport me dashurinë dhe seksin.

Pozita
Gjendeni në njërën prej pozitave të gjunjëzimit, kurse partneri juaj ka
rolin kryesor (për gra, kurse për burra e kundërta). Veç e veç preferoni
pozitat klasike, p.sh. pozitën në shpinë ose anësoren.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, veçanërisht ana e brendshme e gjunjëve, shputave, gjoksit dhe barkut.

Sugjestcioni
Në fantazinë seksuale ju tërheqin: përzemërsitë e ndryshme, shikimet e ngrohta, ngjyra e zërit, lëvizjet dhe sjelljet e arsyeshme.


UJORI

GRUAJA
Ajo është dashnore jo e zakonshme dhe e këndshme, tek e cila janë përziera mirë ndjenjat e ndryshme, forca e intelektit, prirja (instinkti, impulsi, nxitja, shkasi) dhe shtytja për Miqteësi. Di të jetë bandillë (mashtruese) e vërtetë, e cila josh (ngacmon meshkujt) me paraqitjen e saj, me sharmin dhe origjinalitetin – me sjellje të pagabueshme. Nganjëherë nuk është e vetëdijshme për epshin e vet, ndërsa ndonjëherë secilin detaj ose lëvizje të trupit e shfrytëzon në shërbim të realizimit të lidhjeve të me ndonjë të dashur

BURRI
Ai si fenomen është fascinant, le përshtypje me sjelljet e tija dhe gjatë tyre është befasisht dashnor inventiv. Di të magjepsë me idetë e tija të pazakonshme, me shprehje kreative, me gjerësi emocionale dhe me një fantazi të begatë të dashurisë dhe të seksit. Ai partneren e vet nuk e le kurrë indiferente; nëse duhet, di ta bëjë shumë të lumtur në të gjitha sferat.

Stili i dashurisë
Adhurojnë stimulimin intelektual! Për ta seksi paraqet lidhje të veçantë të përvojës erotike intelektuale dhe jashtëzakonisht emocionale. Meqë është term “jashtëzakonisht“ elastik – preferojnë origjinalitet, joshmangshmëri dhe një dozë të caktuar (më e vogël ose më e madhe, varet nga pika e stimulimit, inspirimit (ose brengosjes emocionale) ekzibicionist.

Pozita
Disa nga pozitat në këmbë, fytyrë për fytyrë, ose me shpinë të kthyer kah
partneri. Pozita që lejon aktivitet maksimal, eksperimentim, akrobacion ose diçka të pazakonshme – krejt varet nga entuziazmi, pasioni dhe inspirimi.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, gjymtyrët (syri i këmbës, flagana e gishtit, zokthi i dorës – i këmbës, noçka), pjesa e brendshme e kofshës, gilcat e kofshës,shputat e këmbëve, gjiri dhe majat e sisëve.

Sugjestcioni
Në fantazinë seksuale ju tërheqin: shikimet e ëmbla, ngjyra e zërit, mirësjellja dhe maturia.


PESHQIT

GRUAJA
Ajo është heroinë romantike e cila paraqet sintezën e imagjinatës dhe realitetit,ndjenjave dhe pasionit (afshit), zhgjëndrrës dhe fantazisë. Dashuria është ushqimi i saj shpirtëror dhe iu lëshohet plotësisht ndjenjave të veta, partnerit dhe stuhive të dashurisë. Imagjinata e saj kapërcen kornizat standarde, kurse në kombinim me impulset e dashurisë dhe shtytjes kjo sjell kah realizimi i fantazisë ose kah fataliteti. Është e hershme dhe “bie lehtë” në shprehje sentimentale, ndjeshmërisë ose mashtrim të dashurisë.

BURRI
Ai është jashtëzakonisht i motivuar dhe posedon sharm të papërballueshëm – Rome i vërtetë. Imagjinata e tij dhe shprehjet e tija të pafundme do t’ju qesin në lartësitë qiellore. Ai di të magjepsë emocionet dhe të bëjë fatlum partneren e vet.
Emocionet dhe pasionet janë gjithmonë të ngjeshura dhe të pandashme, të cilat bien dhe ngrihen lehtë nga gjërat e ëmbla, por befasinë më të madhe e ndjen në marrëdhëniet e dashurisë – seksit. Janë shumë fisnikë, tolerantë dhe dashnorë të
kujdesshëm.

Stili i dashurisë
Detyrimi që të ndikojë në mënyrë stimuluese në secilën pjesë të trupit. Afshi i frymëzuar të cilin e ndjeni liron ndjeshmërinë tuaj, imagjinatën dhe fantazinë erotike. Shkalla më e lartë në marrëdhëniet e dashurisë dhe seksit që kanë lidhje me ju paraqet “ kapërcimin në dimensionin tjetër kohor”. Begatia e ndjenjave, puthjet dhe prekjet ndikojnë në mënyrë stimuluese në ju.

Pozita
Njëra nga pozitat e pazakonshme dhe mjaft e preferuar dhe e këndshme është shtrirja anash, kurse partneri është mbas jush, pranë të cilit ndjeni me ëndje prekjet, zërin, frymën dhe secilin stimulim të mundshëm (për femra, kurse për meshkuj e kundërta). Gjithmonë duhet të ekzistojnë shprehjet e pakufizueshme të ndjenjave, puthjet dhe ledhatimet e ndryshme.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, në mënyrë të veçantë shputat e këmbëve,
tabanët, pulpat e këmbëve, gjymtyrët (kyçet, qafa e këmbës, zokthat e dorës, syri i këmbës), kërdhokullat, pastaj gjiri, majat e sisëve dhe barku.

Sugjestcioni
Në fantazinë seksuale ju tërheqin: shikimet e ëmbla, ngjyra e syve, mirësjellja dhe lojërat në thellësitë “ujore”Edituar për herë të fundit nga ak-47 në Wed 03 Aug 2011, 03:30, edituar 1 herë gjithsej


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: Horoskopi Erotik prej Wed 03 Aug 2011, 03:27

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
LUANI

GRUAJA
Ajo është heroinë romantike, energjike dhe shumë temperamente – sipas nevojës di të jetë edhe shumë e ndjeshme. Gjaku i ngrohtë “rrymon” nëpër damarët e saj, por në pozitë të caktuar di të japë edhe efekte të kundërta. Kur marrin flakë afshet e saj ndaj partnerit është shumë këmbëngulëse në plotësimin e kërkesave të veta seksuale. Ajo është edhe e dashur shpirtmadhe.

BURRI
Ai gjithmonë është “vetvetja”, i dalluar, “kalorës me zemër luani” – dashuria është pasioni i tij i madh! Dëshiron të jetë më i miri në gjithçka – ky është preokupimi i tij. Në vepër është shumë kryelartë, i pasionuar, romantik dhe zemërmirë dhe shpirtmadh. Ai prin në çdo aspekt, dominon, por ka shumë kujdes ndaj te dashures, të cilën e ruan dhe e mbron shumë mirë.

Stili i dashurisë
Synimet i shfaqin drejtpërdrejtë dhe me pasion ndjenjat e veta. Motivohen nga ledhatimet, shikimet, pamjet provokuese dhe mirësjelljet. “Apetitin seksual” e kanë shumë të theksuar, goxha shumë janë të përmbajtur dhe këmbëngulës.
Gjatë bërjes dashuri dhe seks çdo herë ndërrohet energjinë dhe thellësia e ndjeshmërisë. Ata janë goxha shumë potentë dhe është lehtë t’i “kallesh” afshet e tyre, gjatë të cilave ndahen qartë emocionet nga shtytja seksuale.

Pozita
Ai në të cilin uleni ballë për ballë partnerit tuaj, që pastaj ju lejon variacione të ndryshme të pozave ulëse. Veçanërisht ju motivojnë pozat e ndryshme në të cilat mund të realizoni “epërsinë seksuale” mbi partnerin.

Zonat erotike
Përveç zonave joshëse seksuale, sidomos shpina, kofshët dhe gilcat e kofshëve.

Sugjestioni
Në fantazitë seksuale ju nxisin: “shikimet e zjarrta”, shkëndijat që dalin nga ngjyra e zërit të dikujt ose të lëvizjes, si edhe puthjet pasionuese.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

3 Re: Horoskopi Erotik prej Fri 19 Apr 2013, 18:21

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
GRUAJA
Ajo është një dashnore romantike, e cila bazohet krejt në
ndjenjat e saj të thella, nganjëherë të çuditshme, por edhe sensibile.
Lëshohet “majave” të dashurisë dhe të seksit vetëm kur ndjen se është e
përkëdhelur, e kujdesshme, e respektuar dhe e dashuruar (e gatshme).
Emocionet e forta e ushqejnë fantazinë dhe ëndjet e saja të begata –
ëndërrimet.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons