Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Horoskopi i Luleve prej Fri 19 Apr 2013, 18:47

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
Lidhja mes luleve dhe shenjave te horoskopit...


Dashi (21 mars – 20 prill)

Fjalet
kyq per te lindurit e shenjes se dashit jane pasion dhe kurajo.
Punetore te medhenj ata preferojne t'i kushtojne dashurise momente te
pakta por intensive.Kur duan ta joshin perqendrohen tek ata qe jane te
disponueshem ngaj tyre. Lidhjet e pamundura nuk i pelqejne.Ne intimitet
drejtohen nga instiktet dhe dine te perdorin me zgjuarsi epshin dhe
shkathtesine;armet e tyre te fitores.
lulet korresponduese; lule zvarritese, gjineshtra me gjemba, trendafili i eger.

Demi (21 prill – 21 maj)

Te
lindurit e shenjes se demit e duan natyren,miqte dhe thjeshtersine.
Jane te qete dhe punetor e te durueshem. Per ta dashuria eshte shume e
rendesishme. Megjithate nuk bien ne romantizem; preferojne nje lidhje te
gjate dhe te qete.
Jane te pathyeshem ne kapercimin e pengesave ne menyre praktike, por
kane veshtiresi kur gjenden perballe situatave emotive (te ndjeshme).
lulet korresponduese; murrizi, jasemini i bardhe, mos me harro.

Binjaket (22 maj – 21 qershor)

Plot
humor, gjithmon te rinj, elektrizues. Dhe shume te ndjeshem ndaj
gjendjeve shpirterore dhe mendimeve qe e rrethojne. Per te joshur,
binjaket bejne lojra fjalesh dhe hedhin fraza me sens te dyfishte. Por
nese ne cift mungon komunikimi, per ta kjo gjendje behet e pa durueshme.
Dhe keshtu mund te kerkojne shume lehte te prehen ne krahet e ndonje
tjetre. Besnikeria, ne fakt nuk eshte virtyti i tyre kryesor.
lulet korresponduese; glicine, zambaku i bardhe, iris.Gaforrja (22 qershor - 22 korrik)

Jane me romantiket dhe
enderrimtaret e zodiakut. Te lindurit e kesaj shenje kerkojne nga te
tjeret perkedhelje dhe mbrojtje.ushqehen me emocione e fjale te embla.
Jane shume te lidhur me te kaluaren, nga e cila kujtojne ne pergjithsi
momentet e gezuara dhe pasionale. Ne dashuri jane pothuaj besnike.
Trathtojne me shume me fantazi se sa me te vertete. Me miqte hapen
shume, por gjerat me intime e me te rendesishme i mbajne per vete.
lulet korresponduese; trendafili i bardhe, bozhur, margarita.

Luani (23 qeshor – 22 gusht)

Te
lindurit e shenjes se luanit kane shume qejf te tregojne bukurine e
tyre, si te brendshme dhe te jashtme. Jane joshes, shpesh te pa
rrezistueshem; te terheqin pak a shume si rreze e diellit, planetit qe
infuencon shenjen e tyre. Luanet kane nje energji te brendshme shume te
jashtezakonshem, te cilen e shfaqin edhe ne intimitet.personave qe i
duan shume dine t'u japin shume ngrohtesi dhe mbrojtje. Por nese nje raport nuk i kenaq plotesisht, nisen ne gjueti te emocioneve te reja.
lulet korresponduese; lulediedhi, kalendula, goj-ujku.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Qendrueshmeria
nuk eshte kurrsesi nje karakteristike per te lindurit e kesaj shenje.
Ndryshueshmeria e madhe e ben te paqendrueshem ekuilibrin e tyre,
sidomos kur gjenden perballe momenteve te veshteira e te lodheshme. Ne
kompensim te kesaj, te lindurit e peshores kane nje krijimtari dhe
fantazi te madhe dhe ne pergjithesi nuk ka probleme ne lidhje me te
tjeret sepse ka nje menyre shume origjinale. Diskutimet e tyre jane
shpesh per dashurine, fushe ne te cilen peshoret kerkojne te marrin me
shume se c'japin.
lulet korresponduese; nixhelia e damaskut, zambaku i bardhe, kamelia.Virgjeresha (23 gusht - 22 shtator)

Karakteristike e kesaj shenje
jane perpikmeria, preqizioni, besnikeria, modestia dhe nje nje doze e
mire sensi praktik. Konkrete dhe racionale, te lindurit e shenjes se
virgjereshes jane bujare dhe altruiste, por ndonjehere paksa te ftohte
ne dashuri, jo sepse nuk jane ne gjendje te provojne ndjenja te forta,
por nuk jane ne gjendje ti shprehin.
lulet korresponduese; lavanda, mimoza, lulesahati.

Akrepi (23 tetor – 22 nentor)

Kokforte
dhe provokues, akrepet mund te jene edhe shume ambicioze e luftojne
deri ne piken e fundit te gjakut per te marre pushtet. Ne dashuri jane
te dashur dhe shpesh bien ne raporte te veshtira e shqetesuese, por jane
plot shkathtesi dhe dine te marrin shpejt veten nga veshtiresite.
lulet korresponduese; orkidea, gladiola e kuqe, krizantema. Shigjetari (22 nentor - 21dhjetor)

Karakteristika kryesore e te
lindurve te shigjetarit eshte padyshim optimizmi.keta persona ,ne fakt,
edhe kur gjerat shkojne keq,nuk e humbin humorin e tyre.ne kohen e lire
iu pelqen te rrine ne ajer te paster,sidomos ne shoqerine e miqve. Te
dashuruar pas levizjeve, merren edhe me sport. Kur udhetojne apo jane me
pushime, dashurohen lehtesisht, por martohen vone, vetem kur binden se e
njohin shume mire tjertin.
lulet korresponduese; fiordaliso, karafili i poeteve, zymbyli.
Bricjapi (22 dhjetor – 21 janar)

Nese ka nje perfaqesues te
zodiakut i afte per te perballuar lodhjen dhe vuajtjen per nje kohe te
gjate dhe ne heshtje,ky eshte bricjapi. Ne dashuri, ashtu si edhe ne
fusha te tjera, nuk i pelqen te hargjoje kohe edhe energji.eshte
autoritar dhe serioz dhe ben projekte ambicioze, te cilat realizohen per
nje kohe te gjate. Konservator dhe i dhene pas familjes, kush i perket
kesaj shenje zakonisht mendon per martese. Ne pergjithsi eshte jetgjate,
dhe rinohet me kalimin e viteve.
lulet korresponduese; pike bore, lule pambuku, trendafili i krishtelindjeve.

Ujori (22 janar – 19 shkurt)
Eshte shenja e artisteve, ujoret jane te quditshem, plot fantazi e te
dhene shume pas lirise se mendimit dhe veprimit. Rrine shume prane miqve
ne momente te veshtira por kur nuk e shohin veten te nevojshem,
zhduken, duke eliminuar cdo gjurme, po ne dashuri? Zgjedhin partnere
intelektuale, te afte per t'i befasuar me surpriza dhe ide te quditshme
por largohen nese nje raport behet shume i afert.
lulet korresponduese; dalia, tulipani i verdhe, lule te verdha.

Peshqit (20 shkurt – 20 mars)

Ajo
qe per ta ka me shume rendesi jane ndjenjat. Dhe si romantike te
pasherueshem, te lindurit e kesaj shenje hidhen koke e kembe ne
historite e dashurise.emocionet e tyre, ne fakt jane intensive dhe te
furishme,ndonjehere eshe me shume seq duhet. Difekti i tyre me i madh?
Gjithmone kerkojne te shohin anen e dyshimte te te tjerve dhe asnjeher
te tyren e ndonjehere ikin ne menyre te quditshme nga miqte dhe
partneri.
lulet korresponduese; ciklamini, krokull, narcizi i bardhe...


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons