Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 HOROSKOPI i Pranverës prej Fri 20 Apr 2012, 22:14

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
DASHI
Entuziastë dhe të paduruar. Të lindurit e kësaj shenje të njohur të zjarrit, do t’i përshtaten shumë mirë kësaj stine, e cila përkon edhe me lindjen e tyre. Ajo do të jetë e mbushur për ta, me plot udhëtime ku do njohin njerëz të rinj. Më të përshtatshmit për ta? Shigjetarët.

DEMI
Të qetë për nga natyra, të lindurit e kësaj shenje duhet të aplikojnë këtë pranverë shëtitjet reflektuese, si edhe të shijojnë dashurinë nëpër parqe. U këshillohen ndoshta edhe disa ekskursione në fshat, apo dalje për një darkë familjare, të shoqëruar me ushqim të mirë.

BINJAKËT
Kuriozë dhe imagjinativë, të lindurit e kësaj shenje janë gjithmonë në nevojë për stimuj të rinj. Edhe pse natyra duket se i shqetëson, duhet ta shijojnë sa më shumë këtë pranverë. Këshilla kryesore: Të marrin pjesë në festivale apo aktivitete të ndryshme letrare ose kulturore.

GAFORRJA
Bashkë me shtëpinë dhe familjen, të lindurit e kësaj shenje do të kenë prioritet të tyre gjatë kësaj pranvere, të qenit në një humor të mirë, si edhe të marrin pjesë në disa udhëtime me miqtë e tyre. Shpenzoni edhe disa orë në vetmi, për t'u çlodhur në shtëpi, ndoshta edhe me të afërmit e partnerët.

LUANI
Në përgjithësi, të ndarë midis konservatorizmit dhe të qenit të shoqërueshëm, të lindurit e kësaj shenje do ta trajtojnë këtë stine me shumë dashuri. Plot ide, entuziazëm dhe vitalitet, ata do të jenë të mbarsur edhe me shumë fat gjatë kësaj pranvere.

VIRGJËRESHA
Të përpiktë, të kujdesshëm dhe shpesh të frikësuar nga nxehtësia, të lindurit e kësaj shenje duket se i tremben pranverës dhe i frikësohen disi argëtimit dhe miqve. Ata preferojnë më shumë shëtitjet në pyje dhe natyrën që u relakson sistemin nervor. Kujdes, do të keni shumë strese pune.

PESHORJA
Shumë të shoqërueshëm dhe të gjallë, të lindurit e kësaj shenje do ballafaqohen këtë pranverë me optimizmin e zakonshëm që i karakterizon si edhe me një ndjenjë të fortë estetike. Gjithçka e bukur ka për të qenë për ta në këtë stinë....

AKREPI
Ekstremistë, të rezervuar dhe të vetmuar, të lindurit e kësaj shenje do kryejnë biseda të thella dhe të pazakonshme. Ata do t’i shohin si diçka të rrezikshme gjërat e reja që do t’u ndodhin këtë pranverë. Por nuk duhet të jenë të tillë. Pasi gjërat e reja, në këtë stinë, do t’u mbërrijnë për mirë.

SHIGJETARI
Shumë entuziastë dhe aventureskë, të lindurit e kësaj shenje e presin me gëzim ardhjen e pranverës. Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm me lëndimet në kokë dhe tru të cilat mund t’u shkaktojnë probleme dhe madje aksidente. Ne po ju paralajmërojmë... Kini shumë kujdes këtë pranverë!

BRICJAPI
Të paepur dhe pak të dyshimtë, të lindurit e kësaj shenje i përkasin llojit të njerëzve për të cilët thuhet "Detyra e para dhe pastaj kënaqësia". Në të vërtetë, edhe këtë pranverë, si në çdo pjesë tjetër të vitit, ata do mendojnë më shumë që të mbajnë premtimet e tyre dhe angazhimet. Do çlirohen një herë nga puna dhe pastaj do t’i përkushtohen argëtimit.

UJORI
Për pranverën, të lindurit e kësaj shenje, do të ndihen të çuditshëm. Kjo edhe në lidhje me stimujt dhe interesat kulturore që ata kanë. Ujori nuk do mund ta durojë këtë pranverë monotoninë dhe do kërkojë raporte të reja afeksionale. Le t’i vazhdojë ato, se do të jenë të mbara.

PESHQIT
Shumë të ndjeshëm, sensualë dhe melankolikë, të lindurit e kësaj shenje, si gjatë gjithë vitit, edhe në pranverë do të jenë duke kërkuar poezi dhe romancë në çdo vend. Qetësi dhe natyrë magjike. Të gjitha kanë për t’i gjetur ...


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: HOROSKOPI i Pranverës prej Fri 19 Apr 2013, 18:36

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
GAFORRJA
Bashkë me shtëpinë dhe familjen, të
lindurit e kësaj shenje do të kenë prioritet të tyre gjatë kësaj
pranvere, të qenit në një humor të mirë, si edhe të marrin pjesë në disa
udhëtime me miqtë e tyre. Shpenzoni edhe disa orë në vetmi, për t'u
çlodhur në shtëpi, ndoshta edhe me të afërmit e partnerët.


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons