Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 “Projekti i Krisur” i Google prej Sat 15 Jun 2013, 21:07

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Mijëra balona aerostatike që fluturojnë deri në 20 kilometra lartësi për të lidhur me internetin 4.8 miliardë persona që ende nuk janë të lidhur online. 

Është ky “Projekti i Krisur” i Google kundër të ashtuquajturës “ndarja dixhitale”, që sapo ka filluar në Zelandën e Re, ku kolosi i Mountain View po teston 30 balonat e para për të zgjidhur problemet e lidhura me një teknologji të lartë por ende në fazë eksperimentale. 

“Mendojmë se është e mundur të ndërtojmë një unazë balonash aerostatike që fluturojnë përreth globit duke shfrytëzuar erërat stratosferike, për t’u dhënë akses në internet territoreve në tokë”, thuhet në blogun e Google. 

“Jemi ende në fillim, por shpresojmë që kjo të jetë një mënyrë për të lidhur rajonet rurale, ato të largëta dhe ato të varfëra, për të bërë të mundur komunikimin edhe gjatë katastrofave natyrore”, vijon njoftimi. 


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2 Re: “Projekti i Krisur” i Google prej Sat 20 Jul 2013, 07:43

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
skan pun tjera e kta nejse mu mhutojn kur cdo dit vejn nga nje foto ku klikon ne google


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons