Forumi Kuq E Zi
Historia që po trondit Belgjikën. Nëna: Mos e lironi tim bir Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Historia që po trondit Belgjikën. Nëna: Mos e lironi tim bir Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Historia që po trondit Belgjikën. Nëna: Mos e lironi tim bir Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Historia që po trondit Belgjikën. Nëna: Mos e lironi tim bir Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Historia që po trondit Belgjikën. Nëna: Mos e lironi tim bir 488012_555995857758620_1730133419_n
Historia që po trondit Belgjikën. Nëna: Mos e lironi tim bir

Kjo është një nga historitë më të përfolura në Belgjikë, por jo vetëm.

Një vrasës fëmijësh, i quajtur Marc Dutroux, ka bërë kërkesë për t’u liruar me kusht nga burgu, por kjo ka shkaktuar shumë zemërim.

Madje edhe vetë nëna e tij, Jeannine Dutroux, 78 vjeç, ka deklaruar se ai nuk duhet liruar nga burgu.

Sipas BBC, këto janë komentet e para të saj që kur i biri u burgos në vitin 2004.

Dutroux, është dënuar me burgim të përjetshëm pasi ka rrëmbyer dhe ka përdhunuar gjashtë vajza, katër prej të cilave kanë vdekur.

Ai u arrestua në vitin 1996, por sipas ligjeve belge, ai mund të lirohet pasi ka kryer 15 vite burg, në rast se nuk konsiderohet më i rrezikshëm.

Marc thotë se ai nuk është më i rrezikshëm, por nëna e tij tha për revistën “Le Soir” “se jam e sigurt se ai do ia nisë sërish”.

“Marc nuk është gati që të lirohet nga burgu, për shkak se ai akoma do që t’ia atribuojë krimet e tij të tjerëve”

“Ai është një kriminel përsëritës në shpirt, ai e ka provuar këtë gjatë gjithë jetës së tij”.

Revista “Le Soir” publikohet të mërkurën, por tani doli të hënën, pikërisht në ditën kur gjykata do marrë vendim.

Rasti Dutroux ka zemërim Belgjikën, jo vetëm për shkak të natyrës së krimeve, por edhe paaftësisë së policisë.

Ata e kanë vizituar shtëpinë ku Dutroux po mbante të fshehura dy viktima tetë vjeç, por nuk i gjeti. Më vonë vajzat u gjetën të vdekura nga uria.

Dutroux u arrestua në vitin 1996, por verdikti u dha në vitin 2004.



Viktimat e tij

Julie Lejeune, 8, vdiq nga uria

Melissa Russo, 8, vdiq nga uria

An Marchal, 17, e varrosur në kopsht

Eefje Lambrecks, 19, e varrosur në kopsht

Sabine Dardenne, 12 – mbijetoi

Laetitia Delhez, 14 – mbijetoi

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
edhe kjo qenka si mami im eh nga njera an ka tdrejt per fjalet qe thot qe djali tmsoj nga gabimi e tshoh sesi qenka tmbyllesh jeten aty ne nje ferr tvertete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons