Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ai dukej më shumë si një përbindësh deti. Dhe si i tillë, i ka trembur fillimisht peshkatarët dhe të gjithë ata që e panë në momentin kur u kap.

Por në fakt, bëhej fjalë vetëm për një peshk, si gjithë të tjetët, i cili mesa duket krijoi panik tek ta, vetëm për përmasat tejet gjigante dhe të pandeshura më parë deri më sot.

Fjala është për peshkun më të gjatë në botë, i gjendur në Meksikë, pikërisht në plazhin e Cabo San Lucas.


Në fakt, ai ishte ende gjallë kur e gjetën, por ngordhi vetëm pak pasi e nxorën në tokë.

Ky cilësohet të jetë një peshk shumë i pazakontë, me trupin e tij të gjatë dhe të hollë si një fjongo, që zakonisht jeton në thellësitë e detit, në mes të 300 dhe 1000 metrave thellësi.

Forma e tij është e ngjashme me atë të një gjarpër deti, dhe gjatësia e çuditshme, shoqëruar me një nuancë të kuqe, e bën në duket më shumë si një kafshë mitike.

Peshku me emrin “rrem” mund të arrijë 11 metra në gjatësi dhe është konsideruar si peshku më kockëmadh në botë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta


Webmaster
Webmaster
perbindesh qenka edhe pse esht thjesht 1 lloj peshkuuu


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons