Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një dëshmi të fuqishme e cila vërteton “ekzistencën e përbindëshave zvarranikë” detarë të cilët kanë një rol primarë në çdo legjendë dhe mit, gjeti një çift në Florida të Amerikës.
Ndërkohë që po shëtisnin bregdetin e Floridës, ata zbuluan një krijesë të çuditshme e të pa njohur detare, e cila ishte nxjerrë nga deti në breg.
“U gjend papritur para këmbëve tanë”, deklaroi Carolyn Hoffman, duke shtuar: “Nuk kam parë kurrë më parë një gjë të ngjashme, veçse në legjenda me përbindësha dhe fotografi që i përkasin atyre”.
Krijesa e rrallë detare, duket se i përket familjes “regalecus” dhe jeton në thellësi të mëdha në oqeane. Sipas specialistëve dhe disa historianëve të cilët studiuan këtë specie të rrallë, bëhet fjalë për një pasardhës të përbindëshave legjendarë të deteve dhe oqeaneve, të cilët për shekuj me radhë tmerronin detarët.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons