Forumi Kuq E Zi
Nje enderr ne diell... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje enderr ne diell... Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Nje enderr ne diell... Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Nje enderr ne diell... Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1Nje enderr ne diell... Empty Nje enderr ne diell... 2/10/2012, 00:11

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Erresira e nates sapo kishte hedhur vellon e saj, une ndodhesha i vetem duke ecur ne reren e plazhit ku zakonishte shkoja…..Veshtroja si i dehur dritat e dyqaneve qe me mjegullonin syte…heshtja e asaj nate, thyhej vetem nga kercitja e lehte e hapave te mia…
….Hena e plote dhe yjet, duket sikur kishin pikturuar qiellin….drita esaj pasqyrohej, duke formuar nje spekter shumngjyresh ne siperfaqen e detit….
….Une vazhdoja te ecja, pa e kuptuar se ku po shkoja…ne horizont dallova nje turm njerezish qe po vinin drejt meje me hap te shpenguar…..
….Hej….mundohem ti therras!…po askush nuk pergjigjet……vetem heshtje!…..
shtanga duke pare fytyrat e tyre te ngrysura , qe me dukesh sikur kerkonin te me qortonin…
….Ne ate cast turma e tyre me mori perpara, dhe une fillova te bertas: ….hej, me leshoni ,une nuk jam si ju!…..ne moment nje hije e zeze mes tyre foli: …..Ku po shkone more i marre ?…nuk e shikon se te gjithe po ecin ne drejtim te kundert me ty?….U mundova te reagoja po ne ate cast hija e zeze u zhduk…..
….I mblodha te gjitha forcat, luftova me kembe dhe me duar dhe arrita te shpetoja nga kthetrat e tyre….vrapova si i marre ne drejtim te kundert…as vete nuk e di se sa kam vrapuar, derisa prane meje pashe nje stol te vjeter dhe u ula per tu shplodhur…
….Veshtroja henen qe vazhdonte te mbizoteronte duke ndricuar cdo gje mbi toke…..nje melodi e embel degjohej degjohej aty prane….une arrita te dalloj notat e Castadives se Bellinit…..
…..Papritur degjoj kercitje te lehta si hapa qe ecin mbi rere….ne ate cast mu rrenqeth trupi dhe peshtyma mu tha ne gryke, nje ndjesi frike me pershkoi gjithe trupin…
…..Ashtu i strukur dhe i rraskapitur, shoh te shfaqet para meje silueta e nje vajze dhe nje ndjesi lehtesie me perkedheli….ajo vinte drejt meje me hap te ngadalt….fillova te dalloj me qart floket e saj, qe era e detit ja perkedhelte, dallova linjat e trupit te saj, te mbuluara me nje vello te tejdukshme…..vajza kishte nje buzeqeshje si te pikturuar, dhe ngjyren e buzeve te saja nuk do ta krahasoja as me lulen me te bukur ne bote…..Fytyra engjellore i shkelqente nga lumturia…ne ate cast mu duk sikur Aferdita , perendesha e bukurise dhe e dashurise, sapo kishte dale nga valet e detit….
…Ajo vinte drejt meje dhe une veshtroja i emocionuar, fytyren esaj engjellore,trupin e hijshen, gjoksin e saj te mbuluar me vellon qe here here era e detit ja zbulonte…..Ishte nje pamje hyjnore…..Aferdita e kishte bekuar bukurine e saj sa une nuk gjeja fjale per ta pershkruar……
….Une po e veshtroja te me afrohej, ajo ndali hapat dhe melodia u nderpre ne cast….zeri i saj kumboi ne heshtjen e nates….Hej djali?…..une ate cast veshtrova prapa meje se mos dikujt tjeter po i drejtohej…po nuk pashe asgje…..ishim vetem ne te dy, hena dhe yjet ishin deshmitar te atij casti magjik…
….Vajza erdhi dhe u ulne stol prane meje, kofsha e saj prekte timen, trupi mu rrenqeth nga emocioni….kisha ngelur i shtangur dhe nuk flisja dote…thjeshte e shikoja , humba ne bukurine e saj…
….Vajza mori doren time dhe e vendosi ne gjoksin e saj, e ndieja zemren qe i rrihte forte, ajo zemer ishte e mbushur me dashuri ,e ndjeja!…….
….Ne fytyren e saj engjellore, vura re nje pike loti te rreshqiste ngadale, kishte marre nje hije trishtimi, dhe nuk e di ,po ne ate caste u ndjeva fajtor….cfare kisha bere per ti prishur buzeqeshjen kesaj bukurie?…vajza sikur e dinte se cfare po mendoja dhe me thote: …Nuk e ke fajin ti ,po bota…..bota?…..po pse bota?…Ne ate cast e urreva ate bote mizore me gjith shpirt!….vajza u zhduk nga syte e mij dhe une fillova te bertisja si i marre……mos ik te lutem, mos me ler vetem….shikoja henen sikur doja ta pyesja…ku shkoi?…te lutem me trego?….Hena sikur donte te me thoshte ,shiko ne driten time dhe atje do ta gjesh…………
…..U ngrita si i turrullosur, nuk po e kuptoja se cfare po ndodhte…..Dielli shkelqente, dhe une isha i shtrire siper reres se nxehte…..trupi me ishte mbuluar gjithe djers…..zeri i nje vajze te vogel me solli ne realitet: …..Xhaxhi,xhaxhi….pse beltite ti moç ik,moç ik?…ele une jam tu, me thote vajza e vogel…..buzeqeshja me erdhi ne buze, dhe shikoja ate engjell te vogel, qe ne syte e saj shkelqenin rrezet e diellit…vogelushja mu drejtua: ….xhaxhi, xhaxhi do loxhim me lele?…dhe qeshte e lumtur…..fillova te luaj me vajzen e vogel, qe ne ato caste ishte e gezuar , dhe mendova me vete…..DY BOTE TE NDRYSHME ,PO QE PLOTESOJNE NJERA TJETREN

https://kuqezi.albanianforum.net/

2Nje enderr ne diell... Empty Re: Nje enderr ne diell... 17/1/2013, 19:13

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
hmmmmm e trisht nga njera ane

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons