Forumi Kuq E Zi
Shtate ore gjume per memorie me te mire Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shtate ore gjume per memorie me te mire Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Shtate ore gjume per memorie me te mire Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Shtate ore gjume per memorie me te mire Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Shtate ore gjume per memorie me te mire 215475_489182631093163_1785496963_n
Shtate ore gjume per memorie me te mire

Personat të cilët zakonisht flenë pesë ose më pak orë gjatë natës, kanë rezultate më të këqija në testet e memories.
Dikush ka qejf të flejë, dikush nuk pëlqen të flejë gjatë, por siç ka treguar hulu
mtimi i ri i kryer në Brigham and Women’s Hospital të Bostonit, personat të cilët kanë fjetur pesë ose më pak orë në ditë kanë pasur kujtesën si të anketuarit e moshës më të vjetër.
Rezultatet më të mira i kanë arritur të anketuarit të cilët kanë fjetur mesatarisht shtatë deri tetë orë gjatë natës, ndërsa hulumtimet e mëhershme tashmë kanë treguar që mungesa e gjumit është problematike, sepse njerëzit e tillë kanë rrezik shumë më të madh për të fituar sëmundje të zemrës ose diabet.
Është interesante që as ata që kanë fjetur më gjatë se tetë orë nuk kanë pasur rezultatet më të mira, por edhe ata kanë pasur rezultatet njësoj të këqija.
Do të thotë, gjumi nuk është i rëndësishëm vetëm si beauty sleep, por mund të dëshmohet edhe lidhja e drejtpërdrejtë në mes punës kualitative të trurit dhe kohëzgjatjes së gjumit të natës.

https://kuqezi.albanianforum.net/

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
prandaj kam filluar te harroj gjithshka se flej afro 5 or

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons