Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Një stuhi magnetike po afrohet drejt tokës, ekspertët: "Nuk parashikojmë dot rreziqet"

Një stuhi magnetike është duke arritur në Tokë pasi Dielli është kthyer në ditët e fundit në një fazë të dendur aktiviteti. Një nga tre njollat diellore që u shfaq në ditët e fundit ka provokuar një shpërthim të dhunshëm që për momentin nuk e goditi drejtpërdrejt Tokën.

Megjithatë, sipas ekspertëve të NASA-s një grup i dytë i grimcave të lëshuar nga ky shpërthim do të niset drejt Tokës në ditët e ardhshme dhe mund të shkaktojë dëme në satelitët që janë në orbitë të lartë. Rrezatimi gjithashtu mund të shkaktojë probleme në telekomunikacion.

Shpërthimi i fuqishëm i kësaj njolle diellore, konsiderohet më e dhunshmja e ciklit diellor, është identifikuar nga ekspertët me numrin 1263 dhe shpërthimi që ka provokuar ka hyrë në klasën X, së cilës i përkasin fenomenet më të forta dhe të rrezikshme për satelitët dhe komunikimin.

E pamundur në këtë moment, sipas ekspertëve, të bëhen parashikime në lidhje me rreziqet e mundshme. Përgjigje do të kemi pas datës 11 gusht.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons