Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Pse ishte mbrapsht logoja e “Apple”-it? prej Sun 27 May 2012, 10:02

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Pas shumë vitesh ka dalë në pah historia e
logos së “Apple”-it, e cila ishte vendosur
me kokë poshtë në laptopët e mëparshëm!
Joe Moreno, punonjës i “Apple”-it për 9 vite
me radhë gjatë periudhës së Stiv Xhobsit,
foli rreth problemit që e shqetësonte shefin
e atëhershëm të “Apple”-it.
Moreno pohon se kanë zhvilluar bisedime
rreth logos së “Apple”-it në laptopët e 10
viteve më parë. Ashtu siç shihet në foto
logoja e “Apple”-it qëndronte mbrapsht kur hapej laptopi. “Apple” zotëron një
sistem të quajtur “can we talk” në të cilin çdo punonjës mund të bëjë pyetje. Parë
nga ky aspekt Moreno dhe shokët e tij kanë shtruar pyetjen pse logoja e “Apple”-
it qëndronte me kokë poshtë kur hapej kapaku i laptopit.
Grupi projektues i “Apple”-it vlerëson seriozisht problemet e komunikimit të
kompanisë dhe pohon se kjo gjë është bërë për të mos u dukur mbrapsht kur
përdoruesi e mbyll kapakun. Sepse në të kundërt përdoruesi do të përpiqet ta
hapë laptopin nga krahu i gabuar.
Edhe Stiv Xhobs njihet për kontributin e dhënë në arritjen e kënaqësisë së
klientit. Për këtë arsye logoja ka qëndruar mbrapsht për vite me radhë.
Por Xhobs e ndryshoi mendimin e tij pas disa viteve, sepse mundësia për ta hapur
laptopin në anën e gabuar është një problem i cili mund të zgjidhet brenda disa
sekondave. /Start/A. K/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons