Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Apple, kompania 1 trilion dollarëshe prej Sun 08 Apr 2012, 17:48

Vizitor

avatar
Vizitor
Apple mund të bëhet kompania e parë në botë trilion dollarëshe. Kjo pritet të ndodh brenda 12 muajve parashikojnë ekspertët e Uall Stritit. Javën e kaluar, kompania teknologjike kaloi në bursë për herë të parë Google.Kompania me bazë në Cupertino, Kaliforni, është aktualisht kompania më e vlefshme në botë me 590.82 miliard dollarë.Në fund të vitit 2011, Apple mbi dyfishojë fitimet duke arritur një fitim prej 13 miliard dollarë krahasuar me 6 miliard të të njëjtës periudhë të vitit 2010. Kjo u arrit falë shitjes së mbi 37 milion iPhone, 128% më shumë se një vit më parë.
Tim Cook, shefi ekzekutivi i Apple është shprehur se “mund të kishim shitur më shumë nëse do të kishim më shumë pajisje”.

Kompania gjithashtu shiti dhe një numër rekord iPad, 15.43 milion copë.

Megjithëse disa analiza tregojnë se kompania më e madhe teknologjike është Samsung, Apple pritet të shënojë shitje rekord në Kinë. Për këtë vit ajo pret që të shes mbi 40 milion iPhone vetëm atje. /F.S/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons