Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Misteri UFO , shikimet me te fundit ne Siberi prej Mon 14 May 2012, 14:02

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ceshtjet ne lidhje me UFO-t jane tashme pjese e rendit te dites.

Historia me e fundt ne lidhje me UFO-t vjen nga Rusia. Mesa duket nje objekt i shndritshem i paidentifikuar qe fluturonte ne qiell, thuhet se eshte perplasur ne Siberi, duke shkaktuar keshtu nje shperthim te fuqishem.

Nderkohe kerkimet qe po behen per te zbuluar ate gje misterioze jane te mbytura ehde nga spekulimet qe po behen mbi cfare mund te jete ai objekt i paidentifikuar.

Deshmitaret kane pershkruar te kene pare nje shkelqim te shndritshem qe ka mbuluar qiellin dhe me pas nje objekt te shkelqyeshem qe ka rene me nje zhurme te cuditshme dhe e pas eshte zhdukur ne nje distance te papercaktuar.

Supozohet sipas te dhenave qe objekti i paidentifikuar ka rene ne pyllin taiga ne rajonin e Irkutsk, 15 kilometra nga fshati me i afert qe gjendet aty, fshati Vitim, ne mbremjen e se premtes se dates 4 maj 2012.

Drejtuesi i administrimit rajonal ka thene qe nje grup kerkuesit jane derguar per te inspektuar siperfaqen ku ka ndodhur ngjarja dhe per te pyetur edhe deshmitaret.

"Ne do te jemi te afte qe te themi se cfare eshte objekti, vetem kur te mund ta shohim ate me syte tane dhe vendin ku objekti ka rene." - shpjegoi drejtuesi i rajonit Aleksandr Sergey.

"Hetuesit se bashku me gjuetaret kane shkuar aty me makina bore dhe shume shpejt mund te kemi te dhena te sakta prej tyre."


Ka dy shkaqe te mundshme te incidentit qe do te ekzaminohen.

Objekti mund te jete edhe pjese e nje meteori te madh apo nje pjese e shkeputur sateliti.

Megjithate, spekulimet qe mund te ishte nje pjese e nje rakete te deshtuar koriere e leshuar se fundmi nga Korea e Veriut jane hedhur tashme poshte.

Gjithashtu eshte e sigurt qe objekti nuk eshte pjese e asnje avioni apo objekti tjeter fluturues pasi nuk ka patur asnje fluturim ne ate siperfaqe.

Drejtori i Observatorit Astronomik ne Universitetin Irkutsk megjithate shpjegoi qe ne fakt kerkuesit nuk do te mund te gjenin ansje gjurme nese objekti do te kishte qene nje meteor, qe ne fakt ishte nje prej hipotezave.

"Zakonisht objekte te tilla dizintegrohen totalisht." - tha ai.

"Ato digjen ne atmosfere dhe ndahen ne fragmente shume te vogla gjate renies." - shpjegoi.


Ne fakt, ky nuk eshte incidenti i pare i ketij lloji ne kete zone.

Rasti me i njohur, eshte kur nje objekt i paidentifikuar ra ne kete zone ne vitin 2002 duke shkaktuar nje shperthim te fuqishem.

I dalluar nga nje satelit mbrojtje nga predhat i ustrise se Shteteve te Bashkuara, ky event rikujtoi shperthimin masiv Tunguska te vitit 1908 te shkaktuar atehere nga nje meteor i madh qe kishte rene.

Nje rast tjeter ka ndodhur shume pa kohe me pare. Ne mars te ketij viti nje cilindr misterioz ra ne nje pjese tjeter te Siberise, duke shkaktuar spekulime te shumta mbi prejardhjen e tij dhe faktin nese ishte UFO apo dicka tjeter.

Nderkohe qe mediat supozuar qe ishte pjese e ndonje sateliti apo fragment i ndonje predhe balistike, Russian Federal Space Agency mohoi te ishte pergjegjese per objektin.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons