Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Për 32 mijë vjet, fara e një luleje është ruajtur në një thellësi prej 38 metrash. Dhe ka arritur të nxjerrë krye vetëm në këtë dimër të ashpër, mbi dëborë.
Eventi i pazakonshëm natyror ka ndodhur në Siberi, zbuluar nga një grup i shkencëtarëve të Qendrës së Kërkimeve ruse “Pushkino”, i cili e ka ringjallur dhe e ka bërë madje të lulëzojë.
E njohur në latinisht me emrin “Silene stenophylla”, ajo është një specie tipike e zonave të Siberisë, dhe shënon një rast unik.
Ndërsa rekordi i mëparshëm mbahej nga një pemë palme, fara e të cilës daton 2.000 vjet më parë dhe u gjend në rrënojat e qytezës së fortifikuar të Massadas në Detin e Vdekur në Izrael.
Fara e lules sonë, ka qenë ruajtur për më shumë se 30 mijë vjet një temperaturë prej 7 gradësh nën zero, në një vend që kurrë nuk ka shkrirë. E pikërisht, një fakt i tillë, ka mundësuar që të mbahet e paprekur ADN-ja e saj.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

sami gani


mmmm

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons