Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Meshkujt dhe femrat reagojnë ndryshe ndaj ngjarjeve të jetës. Ka shumë faktorë biologjikë të ndryshëm që ndikojnë në karakterin e secilit dhe që mund të kenë efekte të rëndësishme për shëndetin. Përgjigjia ndaj stresit fizik dhe mendor ndryshon shumë midis meshkujve dhe femrave. Burrat kanë rrezik për rritjen e problemeve të zemrës kur bëjnë aktivitet fizik. Ndërsa femrat, kur kanë të bëjnë me probleme emocionale.

Një grup studiuesish nga shkolla mjekësore e Kolegjit Shtetëror Penn në Angli kanë hetuar efektet e stresit mendor në rrjedhjen e gjakut nëpërmjet zemrës, në një grup prej 17 personave, 9 meshkuj dhe 8 femra.

Vullnetarët iu nënshtruan një testi matematikor nën kushtet e stresit. Ndonjëherë ata kishin dhënë përgjigje të gabuara edhe kur u ishte dhënë përgjigja e duhur më parë. Tek femrat u vu re një rritje e presionit të gjakut. Por ndërsa tek meshkuj është parë edhe një rritje e enëve të gjakut, tek femrat nuk shihet ndonjë ndryshim. Për femrat, armiku numër një janë për zemrë janë emocionet negative dhe stresi.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons