Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Meshkujt “frikë” nga femrat ? prej Sat 31 Dec 2011, 11:40

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Prej 2 000 personave, 31 për qind e meshkujve janë frikësuar t’u thonë partnereve që duhet të humbin peshë, ndërsa frika e njëjtë ka qenë e pranishme vetëm tek 10 për qind e femrave. Po ashtu, vetëm 8 për qind e meshkujve nuk do t’i thonë mikut të tyre që duhet të humbë peshë, ndërsa 23 për qind e femrave të njëjtën gjë nuk do t’ia thoshte mikeshës së vet.

Sigurisht që nuk dëshironi t’i lëndoni ndjenjat e personit të dashur për ju, por nëse në pyetje është shëndeti, gjithsesi duhet t’ia thoni të vërtetën.

“T’i sugjeroni dikujt që duhet të humbë disa kilogramë nuk është e lehtë, por nëse dikush që është i afërt për ju me të vërtet duhet të dobësohet, thojani këtë gjë me kujdes dhe shpjegoni se dobësimi do ta reduktojë rrezikun nga sëmundjet dhe ndoshta do t’ia shpëtojë jetën”, ka deklaruar prof. David Haslam për Mirror.

Trashja, veçanërisht në zonën e stomakut, rrit rrezikun nga diabeti i tipit 2, sëmundjet e zemrës dhe sulmi në tru, prandaj mendoni mirë nëse do ta heshtni të vërtetën.

Po ashtu është vërtetuar që të gjithë meshkujt, të cilët e kanë belin më të madh se 94 cm, si dhe femrat me belin më të madh se 80 cm, gjithsesi duhet të dobësohen.

Për frikën e pranishme tek meshkujt janë përgjegjëse femrat. Ato gjithmonë i kanë dhënë rëndësi tepër të madhe peshës së tyre, prandaj meshkujt kanë konkluduar që më së miri është të heshtin sa u përket kësaj çështjeje.

Kur një personi të dashur ia tregoni të vërtetën e dhimbshme se duhet të dobësohet, gjithsesi shpjegoni se kjo është sepse ia doni të mirën.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons