Forumi Kuq E Zi
“Koloseumi”, në shitje Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
“Koloseumi”, në shitje Regjis10

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1“Koloseumi”, në shitje Empty “Koloseumi”, në shitje prej Thu 26 Apr 2012, 21:51

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Koloseumi është nxjerrë në shitje. Në fakt, nuk bëhet fjalë për strukturën madhështore në qendër të Romës, por për një vilë të mrekullueshme në kryeqytetin italian, që ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme me stadiumin antik.

Një pallat i ndërtuar në kohën e Rilindjes për të qenë teatër, pronë e një familje aristokrate, është nxjerrë në shitje me vlerën e 35 milion eurove, transmeton TCH.

”Palazzo Orsini”, i ndodhur në qendër të Romës, është gjithashtu i famshëm sepse gjatë Luftës së Dytë Botërore, pronarët e atëhershëm fshehën në vilën e tyre gjigante të burgosur politikë që kërkoheshin prej nazistëve.

Çmimi me të cilin është nxjerrë në shitje e bën pallatin pronën më të kushtueshme në historinë e kryeqytetit romak dhe një prej më të shtrenjtave në botë.

Megjithatë, blerësit mund të jenë të qetë dhe t’i shpenzojnë me kënaqësi milionat e tyre, pasi është e qartë që një pallat të tillë nuk mund ta gjesh diku tjetër nëpër botë.

Përveçse i ngjan Koloseumit dhe është i zbukuruar me statuja të lashta tepër të bukura, pallati ka një ambient për zhvillimin e ballove, një librari, një tarracë madhështore, disa qilarë vere dhe dhoma e ambiente të tjera me një hapësirë prej 4 mijë metrash katrorë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

2“Koloseumi”, në shitje Empty Re: “Koloseumi”, në shitje prej Wed 27 Mar 2013, 05:36

E Sinqerta

avatar
Webmaster
Webmaster
sa shitet mar shkojm e ta blej m ne poerparase tna e marrin aahaa


________________________
Papersosmeria Eshte Bukuri,
Marrezia esht Gjeniliatet Dhe me mir eshte te Te jesh absolutish qesharak sesa absolutish i merzitshem
^Marylin Monroe^

3“Koloseumi”, në shitje Empty Re: “Koloseumi”, në shitje prej Wed 27 Mar 2013, 13:30

$EB@$TJ@N

$EB@$TJ@N
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
“Koloseumi”, në shitje 1416650876


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Sponsored content


Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons