Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Lajmërimi se “Facebook”, rrjeti më i madh shoqëror, është duke planifikuar të shesë pesë miliardë aksione në bursë, duke vlerësuar kompaninë në total në 100 miliardë dollarë, ka krijuar shumë spekulime për milionerët e miliarderët e rinj që do të krijohen.

Por, janë të paktë ata që kanë pyetur se çfarë ka nxjerrë realisht “Facebook” në shitje. Përgjigja? Klientët e tij, secilin prej 845 milionë personave që kanë një llogari në këtë rrjet shoqëror.

”Facebook”, që prej themelimit është bazuar në dy lajmotive. E para, ajo e bashkimit të njerëzve kudo ndodhen dhe e dyta, premtimi se hyrja në këtë rrjet do të mbetet gjithmonë pa para.

Megjithatë, përderisa rrjeti nuk kërkon para nga klientët e tij, kjo do të thotë se ata në të vërtetë janë produkti që kompania shet. Vlera e “Facebook” përllogaritet në bazë të numrit të personave që e përdorin.

Me një ushtri prej më shumë se 800 milionë personash, gjysma e të cilave e përdorin “Facebook” në mënyrë të përditshme, rrjeti është shndërruar në mediumin e ëndërruar për të gjithë kompanitë e mëdha që duan të reklamojnë.

Në fakt, nëpërmjet disa kodeve të sofistikuara, sa herë që kërkon diçka në “FB” ose duke u bazuar tek preferencat e like që çdokush realizon, përllogariten interesat e secilit dhe kështu përzgjidhen reklamat që personit do t’i interesonin.

Duke u kuotuar në bursë, ekspertët parashikojnë që “Facebook” të bëhet shumë më komercial nga sa është, duke nxjerrë përfitime edhe më kolosale prej përdoruesve të tij, të cilët janë malli i vërtetë që do të nxirret në bursë.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons