Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Nje monster ne rruget e Indise…? E vertete apo trillim per tu maskuar..!?Qeveria indiane ka ofruar një shpërblim prej 2.000 dollarësh për këdo që jep informacione rreth një ‘vampiri’ që po tmerron banorët e disa zonave, të cilët pretendojnë se krijesa e frikshme u ka vrarë shumë bagëti duke u pirë gjakun.

Fshatarët përreth qytetit të Dharampuri, në Tamil Nadu kanë qëndruar jashtë në rrugë deri sa është errur, pas ngjarjeve të çuditshme që kanë ndodhur në zonën e tyre disa net rresht.

Banorët kanë pikturuar shenja të shenjta jashtë shtëpive të tyre dhe kanë shkruar mesazhe nëpër dyer, ku i luten monstrës, i njohur në zonë me emrin Ratha Kaatteri, që të kursejë jetën e tyre.

Megjithatë, autoritetet vendore pohojnë se thashethemet janë duke u përhapur nga kriminelë që duan ta zhvillojnë aktivitetin e tyre kriminal të pashqetësuar në orët e vona të natës, duke shpikur histori me përbindësha për të humbur gjurmët.

Për të provuar që e gjithë kjo histori është mashtrim, qeveria indiane ka ofruar një shpërblim prej 2000 dollarësh për të gjitha ata që mund të ofrojmë qoftë edhe një shenjë të vampirit. “Që njerëzit të jenë të gatshëm të na besojnë, ne i kemi sfiduar ata me këtë shpërblim”, – u shpreh një përfaqësues i autoriteteve lokale të vendit.

Edhe pse vampirët janë parë zakonisht të lidhur me mitologjinë perëndimore, shumë besojnë se historitë për ta i kanë rrënjët e tyre në Azi. Betails (apo Vetalas), sipas mitologjisë aziatike, supozohet se janë shpirtra të liq që banojë në trupat e të vdekurve dhe ushqehen me gjak për të jetuar. Këto legjenda, që i përshkruajnë ata si gjysmë-lakuriq nate, gjysmë-njeri, janë jashtëzakonisht të ngjashme me historitë perëndimore mbi vampirët.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons