Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Shikoni nëse disku juaj ka ndonjë error prej Sun 15 Apr 2012, 20:11

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Simptomat tipike të gabimeve në disk, apo ndryshe, errorëve, janë ekranet e kaltër (BSOD), kompjuteri i ngadalshëm, korruptimet e skedarëve dhe ndonjë error i rastit. Ju mund të provoni të bëni një “Chkdsk” (kontrollim të diskut nga cmd-ja), ose të lëshoni Windows Explorer, të klikoni me të djathtën në diskun që doni ta testoni dhe të zgjedhni Properties.
Shkoni tek tabi Tools dhe klikoni butonin “Check Now” nën kontrollimin e errorëve, që është e paraqitur si Error checking. Zgjedhni “Scan for and attempt recovery of bad sectors” për ta kryer një kontrollim të diskut.

Nëse ndonjëherë keni dashur të pyetni për tërësinë e diskut tuaj, ju mund ta provoni softuerin HDDScan.

HDDScan është një vegël falas që mundëson kontrollimin e diskut dhe paraqet më pastaj informacione diagnostifikuese të tërë diskut. Programi mund të testojë disqet nëse ka ndonjë sektor të “keq”, të tregojë tipare S.M.A.R.T. dhe të ndryshojë parametrat e hard diskut si AAM, APM etj. Kjo vegël edhe mund të vëzhgojë temperaturën e hard diskut dhe të fillojë një etapë read/write benchmark.

HDDScan vjen me një sërë funksionesh të tjerë, kështu që, nëse jeni të interesuar në mbajtjen e analizave të thella në diskun tuaj si benchmarking, HDDScan mund t’i përballojë ato./pcworldal/kekompjuter/


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons