Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor
Peson aksident, perdor telepatine per te kerkuar ndihme dhe e shpetojne

Nje grua 56 vjece, e shtruar ne spital pas nje aksidenti thuajse fatal, ka deklaruar se eshte shpetuar pasi ka komunikuar telepatikisht me te shoqin e saj.

Tracy Granger po ngiste makinen e saj drejt Palmade ne Kaliforni, kur u gjend ne rruge me nje pengese perballe: gruaja me Ford Rangerin te 1999 ka rene per 250 metra ne humnere, gjate nje nate te ftohte te Marsit.

Gruaja i mbijetoi aksidentit, pesoi nje frakture ne qafe, ne legenin e saj, dhe disa brinje dhe thote se eshte shpetuar nga disa njerez te cilet nuk do ta gjenin kurre neqoftese ajo nuk do te perdorte fuqite e saj mentale telepatike per tu vene ne kontakt me burrin e saj per ti komunikuar qe ishte ne telashe.

Tracy ka deklaruar se po ngiste makinen e saj nga Pasadena per ne Kodrat Juniper kur ajo filloi te gjendej ne nje stuhi te tmerrshme, keshtu qe telefonoi te shoqin per te mesuar mbi gjendjen e motit te rrugeve ne ato momente.

Pak caste me vone ndodh aksidenti: “Vura re ate qe do ndodhte dhe kuptova sesi do te shkonin gjerat” ka deklaruar zonja Granger.

Makina ra menjehere ne humnere dhe cuditerisht gruaja i mbijetoi dhe ishte ende gjalle. Ajo mundi te dilte jashte rrenojave te makines por nuk kishte menyre sesi te thirrte per ndihme dhe as nuk mund te ngjitej siper malit duke qene se kishte shume fraktura dhe plage.

Keshtu ajo u ul ne debore dhe u mundua te komunikoje me te shoqin telepatikisht, duke u perpjekur ti bente te ditur qe kishte deshperimisht nevoje per ndihmen e tij.

“U ula dhe thashe me ze te larte ‘Lee, kam nje problem, me ndodhi nje aksident. Gjej nje menyre per te me ndihmuar”, ka thene zonja Granger.

Lee Granger ka denoncuar zhdukjen e te shoqes se tij pak pas aksidentit. Ne 9 oret ne vazhdim policia filloi kerkimet dhe gjeti makinen e saj ne humnere dhe trupin e zonjes.

Rreshter Nagel te kontese se Los Angeles ka deklaruar se gruaja eshte gjetur pa ndjenja dhe ishte ne prag te vdekjes nga ipotermia kur ekipi i shpetimit arriten ne zonen e aksidentit.

Gruaja tani eshte ne gjendje te mire dhe ka kerkuar te cohej ne vendin e aksidentit per here te fundit dhe nuk do ngase kurre me makinen ne ate rruge e vetme por gjithsesi i eshte ne borxh personave qe e shpetuan/ “U jam shume mirenjohese atyre personave – neqoftese nuk do te me gjenin, nuk do te mund te mbijetoja, deklaron zonja e shpetuar


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons