Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

avatar
Vizitor

Nga Bolivia arriti një incizim dramatik dhe shqetësues i autobusit të udhëtarëve që udhëton nëpër rrugë shumë të rrezikshme malore. Megjithë përpjekjet e jashtëzakonshme të shoferit, autobusi rrëshqiti dhe ra në një greminë të thellë rreth 50 metra. Autobusi ishte duke udhëtuar nëpër të ashtuquajturën Camino de la Muerte (Rruga e vdekjes), e cila për arsye të shirave të mëdha u bë shumë e rrëshqitshme dhe e baltosur. Ky ishte një nga faktorët kryesorë që shoferi i autobusit nuk ia doli ta kalojë me sukses. Për shkak të rrëshqitjes së pjesës së prapme të autobusit, ai ra pakthyeshëm në një greminë të thellë afro 50 metra. Në këtë aksident humbi jetën shoferi i autobusit, derisa udhëtarët paraprakisht qenë detyruar të dalin nga autobusi në mënyrë që ai të jetë më i lehtë dhe ta kalojë më lehtë këtë pjesë shumë të rrezikshme të rrugës. Por, ata mundën vetëm që me tronditje të madhe të shikojnë se si autobusi rrëshqet në greminë. Kjo rrugë brenda vitit merr 200 deri në 300 jetë njerëzish, kurse shtrihet ndërmjet qyteteve La Paz dhe Coroico. Në vitin 1995 kjo rrugë qe shpallur rruga më e rrezikshme në botë. Burimi i lajmit: /rtvfan.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons