Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Në fund të epookes se Paleocenit Toka ishte shumë më e ngrohtë se sot dhe pa akull. 56 milionë vjet më parë një rritje misterioze e sasise se karbonit atmosferik shkaktoi rritjen er temperaturave. Dhe ne ate epoke jeta ndryshoi përgjithmonë. Mund të ndodhë përsëri?

Johnny Inuit Issaluk,nje studiues i epokave tokesore, tregon një foto të një moçali nga Karolina e Jugut,te inkuadruar ne nje toka ishullore me akull sot(ishulli Baffin , gjendet ne afërsi të Rrethit Arktik) do të dukej si 56 milionë vjet më parë, kur temperatura verore te ujit në Polin e Veriut arrinin në 23 gradë Celsius.Në fund të epokes se Paleocenit,Toka ishte shumë më e ngrohtë se sa sot dhe ishte pa akull.Niveli i detit ishte më i lartë,pothuajse 70 metra në krahasim me atë të sotme dhe Amerika nuk ende ishte e bashkuar me pjeset kontinentale -mbasi ato ishin shumë më të vogla per shkakt te mbulimit nga uji.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons