Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Keshilla per nje lidhje te suksesshme prej Fri 30 Mar 2012, 22:44

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Ciftet te cilat mundohen dhe punojne ne zgjidhjen e problemeve i kane lidhjet me te suksesshme. Nese zgjidhja e problemeve mund te jete e veshtire, kjo eshte me mire sesa lidhja, puna apo shoqeria te hidhet e tera.

1. Kur te jeni ne probleme serioze, provoni ta mposhtni zemerimin. Nuk mund te mendoni ne menyre logjike me gjithe ate zemerim. Nese nuk mund te permbaheni, me se miri do te ishte ta shtyni biseden, derisa te qetesoheni.


2. Nuk eshte puna aty se kush ka apo kush nuk ka te drejte. Nese tentoni ta fajesoni partnerin tuaj, apo ta vertetoni se ai nuk ka te drejte, nuk ka bisede dhe nuk do te arrini kurrfare perparimi. Qe te dy e keni pergjegjesine qe marredhenien ta ktheni ne drejtimin e duhur.

3. Shikojeni ardhmerine dhe bisedoni rreth asaj se cfare eshte mire per te dy. Mos pranoni asgje me shume se barazine dhe se beni gjene e duhur, si per ju, po ashtu edhe per partnerin tuaj.

4. Jini te qete dhe nese me kujdes i tregoni ndjenjat e juaja, pa marre parasysh se kush ka gabuar, do t’ia falni dhe ne te ardhmen do te mesoni nga gabimet tuaja.

.5 Kuptoni se nuk po kuptoheni per dicka. Nese ndaheni nga partneri, nuk e keni zgjedhur problemin. Qe marredhenia te kete sukses, duhet te llogaritni ne perkrahjen e njeri tjetrit.

6. Per temat e rendesishme gjithmone bisedoni te vetem. Nese keni femije, nuk do te deshironit qe ata ta “grumbullojne” energjine negative, ngase kjo mund te sjelle pasiguri tek ata. Mbani mend se mund t’ju degjojne nepermjet dyerve te mbyllura, prandaj toni duhet te jete sa me i ulet.

7. Para se te sillni vendim se si ta zgjidhni problemin, shikoni te gjitha opsionet e mundshme. Kjo kerkon sjelljen e ideve te reja dhe mund te perbashket per t’u gjetur nje zgjidhje sa me e mire. Nese kete e beni ne menyren me te mire, jeni ne rruge te mire ta zgjidhni problemin.

8. Mos nxitoni me perfundime. Ndoshta nuk do te jeni te afte qe ne momentin e duhur t’i gjeni pergjigjet e duhura, pra me mire do te ishte te flini para se te vendosni ne cilin drejtim do te shkoni.

9. Besoni ne ate se do te gjeni zgjidhje, e cila do t’ju pershtatet te dyve. Nese situates i qaseni me optimizem, shume me lehte do ta gjeni zgjidhjen.

10. Mendoni sa fitoni me vendimin tuaj. Besoni se gjithcka do te shkoje mire dhe
se do te qetesoheni!


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons