Forumi Kuq E Zi

Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Posto temë të re  Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

$EB@$TJ@N

avatar
->Fond@tor<- WebM@ster
->Fond@tor

Arratisja si në film hollivudian përfundon si një komedi

Gjithçka nisi si në një film të Hollivudit.

Një i dënuar për vrasje në një burg të Rusisë arriti të arratisej me anë të një helikopteri të rrëmbyer, siç shihet në foton poshtë. Por rusi Alexei Shestakov nuk kaloi shumë në liri pasi gjithçka përfundoi si komedi kur ai u arrestua në një taksi.

25 vjeçari, që ishte dënuar me 24 vjet për vrasje dhe vjedhje, doli nga burgu i sigurisë së lartë duke u kacavjerrë në litarin që i hodhën nga helikopteri.

Bashkëpunëtorët e tij, një burrë dhe një grua, kishin rrëmbyer një helikopter dhe detyruan pilotin që të fluturonte mbi burg.

Rojet e burgut qëlluan disa herë me plumba drejt helikopterit, por pa shkaktuar ndonjë dëm.

Helikopteri, që ishte prenotuar për një delegacion biznesi, u gjet më vonë i braktisur në një rrugë në Vologda. Piloti u gjet i lidhur disa kilometra më larg.

Por fati i Shestakovit mbaroi këtu. Ai hipi në një taksi, të cilën policia shumë shpejt e rrethoi, duke arrestuar të dënuarin.

Ka pasur disa arratisje të suksesshme me helikopter nga burgjet në Europë, përfshi atë në Greqi në vitin 2009.

Vasilis Paleokostas, një grabitës bankash dhe shqiptari Alket Rizaj u morën me një helikopter nga burgu në Athinë në shkurt të vitit 2009.

Të dy ishin arratisur në të njëjtën mënyrë nga i njëjti burg në qershor të vitit 2006.


________________________
Jeta vazhdon, e ardhmja te pret, mos e kthej koken mbrapa, se e shkuara te vret.
Kam Lindur Per Te Vdekur , Por Nuk Do Vdes Pa Lene Gjurme...
http://kuqezi.albanianforum.net/

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Posto temë të re  Përgjigju temës

Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons