Forumi Kuq E Zi
Puna dhe vetmia të çojnë në depresion Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Puna dhe vetmia të çojnë në depresion Regjis10


Join the forum, it's quick and easy

Forumi Kuq E Zi
Puna dhe vetmia të çojnë në depresion Mirese10
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Per cdo gje na kontaktoni ne Forumikuqezi@live.com
Puna dhe vetmia të çojnë në depresion Regjis10
Forumi Kuq E Zi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ju Mirpresim te gjithve ne forumin ton, ku do te gjeni argetim, humor, filma, lajme nga me te fundit, informacione nga me te ndryshmet, libra, programe per kompjuterin dhe shum e shum gjera te tjera. Per me shum ju ftojm te gjithve te REGJISTROHENI.....


You are not connected. Please login or register

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Vizitor

Anonymous
Vizitor
Njerëzit e punësuar që jetojnë të vetëm kanë një rrezik 80% në të lartë nga prekja prej depresonit se sa ata që jetojnë në familje, ishte përfundimi i një studimi të kryer nga një institut finlandez. Arsyet kryesore që kontribuojnë në këtë gjendje janë kushtet jo të mira të strehimit për shumë femra të vetme dhe mungesa e marrëdhënia sociale tek meshkujt.Studimi u përqëndrua në 3 500 finlandezë që përdorin ilaçe anti-depresive. Sipas një organizate të përqendruar në problemet e shëndetit mendor, është e domosdoshme që për njerëzit që jetojnë të vetëm, të organizohen takime të shpeshta në të cilat ata mund të komunikojnë me persona të tjerë në të njëjtën gjendje.Problemi, në dukje i izoluar, po shndërrohet në një fenomen gjithmonë e më shqetësues, duke parë se gjithmonë e më shumë meshkuj dhe femra jetojnë dhe punojnë të vetëm.”Vetmia dhe izolimi bën që gjithmonë e më shumë njerëz të kenë gjithmonë e më pak hapësirë për të folur për se si ndihen. Diçka e tillë është e keqe dhe mund të shkaktojë kalim në depresion, pasi efektet pozitive të ndarjes së ndienjave me persona të tjerë janë të njohura”, vlerësohej në studim.”Për këtë arsye, është thelbësore që njerëzit që jetojnë vetëm të kenë trajtime të përshtatshme, si terapitë, bisedat në një mjedis mbështetës dhe të punojnë për zgjidhjen e problemeve të tyre, në vend të përdorimit të thjeshtë të andidepresivëve”.
TCH

E Sinqerta

E Sinqerta
Webmaster
Webmaster
eh nuk jam e aq vetme sa mduket mir jam...nejse dashka me e marr parasysh kte gje kur them se du me nejt veten e se sdu me u martu

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi

Social Media Buttons